reklama

Dukla Jihlava má stejný cíl jako v minulé sezoně. Postup!

06.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V loňské sezoně druhé nejvyšší hokejové soutěže se Dukla Jihlava držela od začátku v popředí tabulky a nakonec jí i vyhrála. Avšak v následném play-off vypadla s Kladnem 1:4 na zápasy.
Letos by se "vojáci" opět rádi pohybovali na horních příčkách tabulky a znovu se pokusili o postup do extraligy. „Dukla je tým, který bude mít vždy ambice," uvedl jednatel Jihlavy Bedřich Ščerban před začátkem sezony. „Nikdy se nesmíříme s tím, že bychom šli do sezony jen tak. To se nestane. Naším cílem bude doladit to za srpen tak, aby Dukla patřila k lídrům a favoritům soutěže."

Přibližně měsíc před začátkem soutěže by Dukla ještě ráda přivedla aspoň tři posily. „Dál jsme aktivní. Sháníme ještě posilu do obrany a asi bychom rádi dovedli jednoho až dva útočníky," řekl Ščerban.

Z jistých posil zatím můžeme uvést jen Daniela Koláře z Prostějova. Jestli se v kádru Jihlavy ukáží i jiné nové tváře se rozhodne v následujících týdnech, Dukla si totiž do přípravy pozvala několik hráčů, které si bude teprve testovat. Mezi nimi jsou např. Milan Davídek s Jiřím Fronkem. „Jsme přesvědčení, že by pro nás mohli být těmi pravými," uvedl Ščerban k hráčům na try-out (zkouška). „Zatím se jeví velmi dobře. Uvidíme, jak to bude v přátelských utkáních."

První přípravné utkání čeká Jihlavu právě dnes. Od 18. hodin se na domácím ledě střetne s kazašským týmem HK Irtyš Pavlodar.

Do začátku sezony by Jihlava ráda vyřešila i otázku generálního sponzora. Jednání s několika velkými firmami v současné době probíhají. Finančně je ale i tak sezona zajištěna. „Chováme se zodpovědně ekonomicky. Když chceme někoho přivést, držíme se toho, co jsme schopní splnit. Nepřeplácíme hráče," dodal Ščerban.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz