reklama

Duda bude radit mladým hráčům nejen na střídačce, ale i na ledě

20.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Původní dohoda mezi sportovním ředitelem Bílých Tygrů Filipem Pešánem a Radkem Dudou zněla, že čtyřicetiletý bývalý hráč mj. Liberce či Chomutova bude dělat v Benátkách nad Jizerou jen trenéra dovednostních schopností. Tato dohoda sice platí, Duda ale bude navíc za středočeský klub i nastupovat. „Radek hrál u nás již v minulé sezóně. Přesvědčili jsme se o tom, že jeho přístup k hokeji i k životu naší organizaci vyhovuje. Vidím na něm, že dělá hokej na plné pecky, čemuž odpovídá i jeho styl života. Jako hokejistu ho známe hrozně dlouho, jako člověka jej znám zhruba dva roky a po lidské stránce mi hrozně sedí," vysvětluje generální manažer Benátek nad Jizerou Bartoloměj Salanský.

Benátky jsou farmou Liberce, i proto ta dohoda probíhala s jedním z hlavních představitelů Bílých Tygrů.

Jak bylo zmíněno, Duda už v minulém ročníku první ligy za Benátky nastupoval. Poté však přijal nabídku extraligového Chomutova. Nyní se tedy vrátil a už v přípravném období nastoupil ve dvou utkáních.
„Budu pomáhat hlavnímu trenérovi Valdovi Jirušovi rozvíjet schopnosti a dovednosti mladých tygříků a pomáhat jim k co nejrychlejšímu progresu v kariéře. Pak bych měl být trenérem dovedností pro hráče od 16 do 18 let. Třetí náplní by měl být skauting pro Liberec,“ řekl o své pracovní náplni Duda

Kromě české extraligy hrál hokejový bouřlivák i za německý EHC Freiburg, ruský Ak Bars Kazaň, švédské Malmö, finské Ilves Tampere či švýcarský EHC Basel.
Na svém kontě má i 32 startů v dresu národního týmu. V roce 2003 se zúčastnil MS (4. místo). Celkově v české extralize odehrál 731 zápasů
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz