reklama

Druhá hokejová liga má další hvězdu. Čáslava se vrací na led

19.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hokejisté třetí nejvyšší soutěže se můžou těšit na souboje s mistrem světa. Dvůr Králové totiž angažoval dlouholetého reprezentanta a světového šampióna z roku 2010 Petra Čáslavu.

Tento čtyřicetiletý obránce naposledy naskočil na led před půlrokem, kdy ještě působil v extraligových Pardubicích. Poté se ve stejném klubu přemístil na střídačku jako asistent trenéra. Nyní však poznal, že mu hokej chybí, a tak rád přijal nabídku druholigového mančaftu. „Jsem sice nějak zainteresovaný v pardubickém klubu, ale ten pohyb mi chyběl. Zájem byl z obou stran a nakonec jsme se vcelku rychle dohodli," říká Čáslava. "Cítím se výborně. Jinak bych se asi ani nikam nehrnul. Cítím i samozřejmě nějakou zodpovědnost, abych se na sezonu dobře připravil, odehrál ji se ctí a týmu byl co nejlépe nápomocen."

Původně to vypadalo, že se ve Dvoře Králové sejde s další pardubickou legendou Petrem Sýkorou, ten však nakonec dal přednost jinému druholigovému týmu. „My jsme se o tom s Petrem bavili. Zpočátku byla velká šance, že by šel také do Dvora, ale nakonec se rozhodl pro Vrchlabí."  

Královédvorský trenér Jiří Malinský je z příchodu Čáslavy nadšen. „Posilu Petrova formátu samozřejmě vítám. Jsem rád, že hráč s takovými zkušenostmi má i ve svém věku do hokeje pořád takovou chuť. Věřím, že jako profík bude mít co dát spoluhráčům, pro které je taková posila do kabiny rozhodně přínosem. Pro mančaft jde o super zprávu.“
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz