reklama

Dotáhne to český mladík až do A-týmu Manchesteru United?

09.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Často na stránkách Domácího sportu uveřejňujeme informace o mladých českých fotbalistech, kteří zkouší své štěstí v elitních klubech západní Evropy. A zpravidla uvádíme slova plná rozpaků z toho, že tito mladíci se nakonec "zahrabou" v neznámých evropských klubech či se vrátí domů dohrát kariéru.... Bude toto případ i gólmana Matěje Kováře, který dnes podepsal novou smlouvu s Manchetrem United?

Devatenáctieltý mladík, který působí v mládežnické akademii, podepsal kontrakt na čtyři roky. "Mám z podpisu nové smlouvy obrovskou radost, zvlášť když přišel po necelých dvou letech v klubu. Jde o potvrzení, že v United naplňuji očekávání a snažím se plnit povinnosti na sto procent. Samozřejmě je to také povzbuzení do další práce, do každého dalšího tréninku," líčí Kovář v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ho zastupuje.

Kovářovi hodně k nové smlouvě pomohl i skvělý začátek sezony, v šesti zápasech totiž pětkrát (!) vychytal čisté konto. "Je skvělé, že se start takhle podařil, ale je jen začátek sezony. Musím v těchto výkonech pokračovat. Čistá konta jsou fajn, ale mnohem víc mě těší výsledky týmu," ujišťuje odchovanec Slovácka.

Jeho výkony samozřejmě neušly ani reprezentačním trenérům, kteří ho nominovali do týmu do 20 let pro přípravné zápasy se Švýcarskem a Anglií.
Ale to není jediná pocta, která se mu dostala. Manchester ho zapsal mezi čtyři brankáře, kteří mohou nastoupit v Evropské lize. "Jsem za to strašně rád. Je vidět, že oceňují mou práci a že na sobě pracuji dobře. Budu nadále dělat maximum, abych se do brány někdy v budoucnu dostal. Vůbec jsem nominaci nečekal. Jsem moc rád, že jsem součástí Evropské ligy, což je pro mě další zpestření, že mohu být u takhle velkých zápasů osobně," pochvaluje si Kovář.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz