reklama

Ďolíček zažil euforii. Klokani přejeli jednoznačně Mladou Boleslav

21.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V loňské sezoně se povedlo hráčům Bohemians vyhrát hned první domácí zápas. Na další výhru v první lize na vlastním pažitu však poté čekali dlouhých devět měsíců! I letošní první domácí utkání zvládli klokani na jedničku. Nyní budou doufat, že se jim v Ďolíčku, jak se říká jejich stadionu, bude dařit více než v minulém ročníku.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)


Pro hosty přišel šok už ve 4. minutě, když Keita přihrál Vackovi, který ve skluzu překonal gólmana Šedu.
Domácí nadále hýřili aktivitou. Další šanci si vypracovali v 9. minutě, ale Hronkovi se nepovedlo zakončit. A brzy poté přišla další bohemácká příležitost. Vaníčkova střela ale zamířila jen vedle branky.
Mladoboleslavští byli v první poločase naprosto neškodní, a proto zaslouženě přišel trest v podobě druhé branky. Na přímý kop si nejlépe naskočil Podaný a Šeda si sáhl na míč až v síti.
A to nebylo vše v první půli. Za dvě minuty se po Podaného individuální akci dostal k míči Hronek a nekompromisně zavěsil.

Trenér Mladé Boleslavi Josef Weber udělal do druhé půle několik změn, ale ke kýženému zlepšení to pro hosty nevedlo. Domácí hráči se zaměřili především na defenzívu a do útoku už se tolik nehnali.

"V loňské sezoně, a to všichni dobře víte, jsme měli problémy doma jak se ziskem bodů, tak s vítězstvím obecně. Měli jsme více remíz a porážek než vítězství. Dneska se nám to povedlo, poločas 3:0, a navíc tam byla celá řada dalších šancí, takže první poločas byl vynikající. Druhý poločas se utkání dohrávalo a hra už tak zajímavá pro diváka nebyla," podotkl trenér Bohemky Martin Hašek.

"Jasná gratulace Bohemce za agresivní fotbalovou první půli, kdy nás přehráli a svlékli do naha. Proto naprosto zasloužené vítězství. První poločas bych zhodnotil tak, že někteří hráči nabyli dojmu, že jsou možná lepší než hráči Bohemky, a to si myslím, že byl velký omyl. Bohemka hrála daleko důrazněji, agresivněji. Bohužel jsme ve druhé půli na to herně malinko zareagovali, ale výsledkově se už na nic nezmohli. Proto zasloužená prohra 0:3," dodal Weber.

Branky: 4. Vacek, 41. Podaný, 43. Hronek. Rozhodčí: Machálek - Dresler, Horák. ŽK: Vaníček, Šmíd, Záviška - Bucha. Diváci: 4522.

Bohemians: Valeš - Hůlka, Jindřišek, Šmíd - Bartek, Hronek, Vacek, Podaný - Vodháněl (77. Záviška), Keita (56. Nečas), Vaníček (85. Koubek). Trenér: Hašek.
Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek (46. Matějovský), Takács, Pudil, Túlio - Wiesner (68. Ladra), Budínský, Hubínek, Bucha - Komličenko (46. Jiří Klíma), Mešanovič. Trenér: Weber.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz