reklama

Dokáže nový trenér Sparty vyhrát v Opavě? Udrží si Slavia čtyřbodový náskok před Plzní?

26.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Bývalo zvykem, že nejdéle po třicatém kole bylo rozhodnuto o vítězi české nejvyšší fotbalové soutěže. Letos je tomu však jinak. Týmy budou rozděleny podle konečné tabulky do tří skupin. Nejlepší šestka bude hrát o titul a o evropské poháry. Týmy na 7. - 10. místě zabojují o možnost hrát Evropskou ligu. A nejhorších šest týmů svede souboje o bytí a nebytí v první lize. Stejně jako minulé kolo i toto následující se hraje v jednotný den a čas - 27. 4. od 17 hodin.

Slavia - Olomouc: Sešívaní minule překvapivě prohráli ve Zlíně 0:1. Měli ale zároveň štěstí, že jejich konkurent na titul Plzeň také zaváhala v Příbrami (1:1), takže mají pořád relativně slušný náskok čtyř bodů. Olomouc má ještě šanci proniknout do první šestky.

Plzeň - Dukla: Tohle vypadá na jasnou jedničku, avšak hráči Dukly určitě nechají na hřišti duši, protože případný úspěch by je velmi nakopl do následných bojů v záchranářské skupině. „Neztrácet je pro nás klíčové už delší dobu, nezačíná to až teď s nadstavbou. Od soboty čekám zápas, který zvládneme a vyhrajeme,“ podotkl gólman Aleš Hruška pro klubový web. „Můžu říct, že jsem rád, že tu ta nadstavba je, protože teď máme větší šanci se o ten titul ještě porvat,“ dodává.

Opava - Sparta: Letenský klub zamíří do Slezska s novým trenérem na lavičce. Zdeňka Ščasného vystřídal jeho dosavadní asistent Michal Horňák. Zatím není jisté, zda bývalý úspěšný sparťanský obránce zůstane na této pozici až do konce sezony. Možná právě utkání v Opavě napoví.

Jablonec - Ostrava: Toto utkání se dá považovat za duel kola, protože se střetne čtvrtý a pátý tým tabulky. Pokud by Jablonec vyhrál, měl by před Ostravou náskok už šesti bodů. Lehké to však mít nebude, protože hráči Baníku jsou nabuzeni postupem do finále Českého poháru.

Karviná - Liberec: Po příchodu trenéra Františka Straky se Karviná zvedla, což nejlépe prokázala vítězstvím na Spartě. Nyní se pokusí moravský tým tuto slavnou výhru potvrdit i doma. Liberci však jde o udržení se v první šestce. "Podruhé v řadě narazíme na tým z první šestky. Liberec vnímám z těch týmů, proti kterým jsem měl možnost mužstvo vést jako trenér Karviné, za nejkvalitnějšího a nejnepříjemnějšího protivníka. Ten tým má velkou vnitřní sílu, je hodně silový a má výjimečného střelce Libora Kozáka. Není to sice jen o něm, ale je pro ně moc důležitý," podotkl Straka.

Mladá Boleslav - Zlín: Může se stát, že se tyto týmy střetnou brzy znovu a to ještě dvakrát, pokud zůstanou na svých pozicích. Osmý tým se totiž s devátým celkem střetne v play-off o Evropskou ligu. S touto variantou počítá i zlínský trenér Roman Pivarník: "Mladá Boleslav je mužstvo, kterému výsledky na jaro až tolik nevyšly. Přišlo hodně posil z top klubů, ať už z Plzně, nebo ze Slavie. Do jarní části měli velmi dobrý vstup, ale ty poslední zápasy jim nevyšly podle jejich představ, tím pádem také přišli o první šestici a boj ve skupině o titul. Momentálně je to náš přímý konkurent ve skupině o Evropu. Je možné, že s Boleslaví se v krátkém čase střetneme třikrát."

Teplice - Příbram: Domácí potřebují vyhrát, aby se vyhnuli záchranářským pracím. „Matematika je jasná – když vyhrajeme, nemusíme se na nikoho ohlížet,“ má spočítáno Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala. Příbram už má jisté, že zůstane ve skupině, která bude hrát o bytí a nebytí v první lize, ale každý bod navíc se hodí.

Slovácko - Bohemians 1905: Právě na zaváhání Teplic budou spoléhat oba týmy. Avšak jedině výhra dává určitou šanci na vklouznutí do "prostřední" skupiny, kde si to týmy vyřazovacím způsobem rozdají o naději dostat se do Evropské ligy.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz