reklama

Do Zlína se vrací legenda

12.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jeden z nejlepších hráčů české extraligy posledních dvaceti let se vrátil do svého mateřského klubu. Zlín se dohodl s Jaroslavem Balaštíkem, který Beranům pomůže jako nový člen realizačního týmu. Tento 39letý bývalý kanonýr se vrací do Zlína po čtyřech letech. Jeho funkcí bude tzv. mentor. "Jsem velmi rád, že taková nabídka přišla a budu moct předat něco ze svých hráčských i životních zkušeností," uvedl Balaštík, který  odehrál za Berany patnáct extraligových sezon a slavil s nimi i dva tituly, dvě stříbra a jednu bronzovou medaili. "Samozřejmě se můžu účastnit taktických porad před zápasem, ale můj přístup bude hodně individuální k hráčům. Každý hráč je jiný a ne na každého platí obecné věci. Ty se můžou použít, ale každý na ně bude reagovat jinak. Takže můj přístup bude vyloženě individuální ke každému hráči," dodává hráč, který má ve své sbírce stříbro z MS 2006.

Kromě Zlína nastupoval Balaštík v extralize i v Mladé Boleslavi a Liberci. Celkově v naší nejvyšší soutěži odehrál 900 zápasů včetně play-off. Měl však možnost si vyzkoušet i angažmá ve Finsku a Švédsku, ale i v NHL (Columbus).

Jak už bylo napsáno, Balaštík čtyři roky ve Zlíně nepůsobil, přesto v klubu nalezl hráče, které ještě z dřívějška zná. "Je to pro mě výhoda, mohu tím lépe využít jejich schopnosti. Můj úkol bude ke každému přistupovat individuálně a pomáhat jim. Tím, že každý hráč bude mít svoji nejlepší sezonu, bude se dařit celému týmu jako celku," doplnil.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz