reklama

Do Litvínova přichází hokejista tmavé pleti. V Rusku zažil rasismus

17.12.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Hokejový Litvínov získal exotickou posilu. Edwin Hedberg sice začal hrát jako mladík hokej ve Švédsku, ale jeho barva pleti naznačuje, že pochází z jiných končin světa. Tento kolumbjský rodák prošel mládežnickými reprezentačními výběry a v sezoně 2015/16 si zahrál za Tre Kronor i mezi dospělou reprezentací. I díky tomu si ho všimli v KHL, kde však zažil i nepříjemnou událost, když při zápase Spartaku Moskva s Medveščakem Záhřeb, v jehož dresu hrál, přistály na ledě dva banány.

Ve Švédsku nastupoval za Modo, Rögle a Skellefteu. Avšak zažil i angažmá v sousedním Finsku v Ässätu Pori, odkud nyní do Litvínova přichází. "Je to hráč, který byl vychovaný švédským hokejem. Očekáváme od něj velký přehled, technickou hru s tlakem do branky a zakončením. Je to další impulz do našeho mužstva, abychom se posunuli do vyšších pater tabulky a vytvořili tím větší konkurenci v mužstvu,“ vysvětlil jeho příchod Jiří Šlégr, generální ředitel Litvínova.

Tento severočeský klub opravdu impuls potřebuje, protože je třetí od konce.

Hedberg není prvním hokejistou černé pleti v naší extralize. V roce 2012 hrál za liberecké Bílé Tygry kanadský útočník Wayne Simmonds.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz