reklama

Dívka zkolabovala při běžeckém závodu. Svědci jí zachránili život

14.04.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Včera se na Berounsku uskutečnil běžecký závod určený mládeži a dětem. Při takovémto sportovním klání by tak asi nikdo nečekal, že některého z účastníků postihne srdeční kolaps. Bohužel se to jedné dívce (policie neuvádí věk) stalo.

Během závodu začala dívka kolabovat a nepravidelně dýchala. "Jednalo se o dítě, které se doposud těšilo plnému zdraví, a nikoho by nenapadlo, že se účast na sportovním dopoledni promění v boj o jeho život," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Naštěstí byli na blízku lidé, kteří okamžitě začali s jejím oživováním i díky operátorce záchranné služby, která jim radila, co mají přesně dělat. "Dívka začala znovu pravidelně dýchat, protože ale po chvíli dýchání zase ustávalo, pokračovali správně a odhodlaně v resuscitaci," popisuje sobotní událost mluvčí záchranářů.

Další šťástnou náhodou bylo i to, že posádka s lékařem byla nedaleko od místa závodu, a tak se tam dopravila za dvě minuty. "Ukázalo se, že dítě mělo opravdu namále - jednalo se totiž o život ohrožující poruchu srdečního rytmu, tzv. komorovou fibrilaci," dodala Effenbergerová.

Záchranáři díky defibrilátoru obnovili dívce oběh a za chvíli se i probrala z bezvědomí. Sanitka ji poté odvezla do motolské nemocnice.

"Svědkům děkujeme za bezchybný výkon! Jsou to totiž oni, kdo má na šťastném vyústění tohoto případu zásadní podíl!" vzkázali záchranáři.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz