reklama

Další změny v reprezentaci. Simič se Zmrhalem nahradí zraněné Hovorku a Nováka

07.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Včera vyšla najevo skutečnost, že záložník David Pavelka se ošklivě zranil a bude pět měsíců mimo fotbalové trávníky. Dnes oznámil asistent reprezentačního trenéra Jiří Chytrý, že A-tým bude pro nadcházející kvalifikační utkání s Anglií a následný přípravný zápas se Severním Irskem postrádat i obránce Davida Hovorku a Filipa Nováka. Zároveň "pravá ruka" Šilhavého oznámila náhradníky - Lukáše Kalvacha z Plzně, Stefana Simiče z Hajduku Split a Jaromíra Zmrhala z Brescie.

"David Hovorka už v těch předchozích zápasech za Slavii hrál se sebezapřením. Kolem oběda jsme to ještě konzultovali s Davidem a s doktorem Krejčím. Teď už to dospělo do fáze, že se to musí doléčit a že se David odpojil od národního mužstva," řekl Chytrý. "Filip Novák měl problémy s třísly, kvůli kterým nedohrál poslední utkání," dodal asistent k hráči z Trabzonsporu.

Možná je to pro někoho překvapení, že za obránce Nováka byl povolán záložník. Jenže trenéři se rozhodli, že Novákovo místo v kádru zaujme Ladislav Krejčí a Zmrhal nahradí Krejčího v záloze. "Rozhodli jsme se, že jako alternaci za Filipa posuneme Láďu o post dolů. A za Láďu přibyl Jarda Zmrhal jako ofenzivní hráč," vysvětlil Chytrý.

Simič má šanci připsat si druhý reprezentační start. "Odvádí dobré výkony v klubu. Navíc byl na minulém srazu, měli jsme možnost ho vidět na tréninku a byli jsme s ním spokojeni," řekl Chytrý.

Naopak dobrou zprávou je forma dodatečně povolaného útočníka Zdeňka Ondráška, který včera za Dallas vstřelil dvě branky. "Po odchodu do Ameriky mu chviličku trvala adaptace a teď podává stabilně dobré výkony. Na to, jak je fyzicky vybavený, že je to typologicky silový hráč, tak je nadprůměrně pohyblivý, rychlostně dobře vybavený a efektivní. To je zajímavá kombinace. Slibujeme si od něj, že díky tomu můžeme být nebezpečnější a efektivnější v útočné fázi," dodal Chytrý.

S Anglií se Česko střetne v pátek 11. října, se Severním Irskem o tři dny později.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz