reklama

Csaplár má smělé plány. Chce skončit se Zlínem v první šestce

12.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po vícemistru z Plzně a nováčkovi z Českých Budějovic začali prvoligovou přípravu i fotbalisté Zlína. Pod novým trenérem Josefem Csaplárem se sešel v podstatě skoro stejný kádr, který dokončil loňskou sezonu. „Když přijde nový trenér, je dobře, aby tým pořádně poznal. Proto jsem rád, že jsme začali dříve,“ poznamenal na tiskové konferenci Csaplár.  

Na prvním tréninku chyběli jen obránce Zoran Gajič, kterému skončila smlouva a Libor Holík, který by měl odejít do Jablonce.
Noví hráči by se snad měli ukázat příští týden. Mluví se o dvou hráčích právě z Jablonce, kteří by měli být součástí Holíkova přestupu - útočník Davis Ikaunieks a záložník Jakub Janetzký. O lotyšského střelce měl Zlín zájem už vloni, ale Ikaunieks dal nakonec přednost odchodu z Jihlavy na sever Čech. „Vidíme v něm velký potenciál,“ řekl sportovní ředitel klubu Zdeněk Grygera.
Tím by však posilování kádru nemělo skončit. "Bavili jsme se asi o sedmi jménech. Chceme hlavně hráče, kteří jsou ambiciózní, ve zdravém věku a chtějí něco dokázat," podotkl Csaplár.

Šestapadesátiletý kouč by rád hrál s týmem atraktivní útočný fotbal. "Chci hrát fotbal zajímavej, náročnej, koukatelnej a je úplně jedno, jestli to bylo v Příbrami, Slavii, Liberci, Polsku nebo s národními týmy," řekl Csaplár.

První přípravné utkání čeká ševce už tuto sobotu, kdy od 16 hodin hostí v nedalekém Holešově šestý celek slovenské ligy a vítěze slovenského poháru Spartak Trnava. Příští týden se střetnou v Luhačovicích s brněnskou Zbrojovkou. Poté odjedou zlínští fotbalisté na soustředění na Slovensko, kde se kromě tréninků utkají s mistrem makedonské ligy, celkem FK Škendija 79 a s předním ruským týmem Lokomotivem Moskva.

„Osobně bych chtěl hrát se Zlínem o první šestku," podotkl na závěr optimistický plán trenér Csaplár.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz