reklama

Chomutovští patrioti zachránili Piráty

19.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Nejistota, zda se bude v Chomutové hrát hokej, je pryč. Sedm "statečných" místních firem převzalo klub od dosavadního majitele Jaroslava Veverky staršího. Zároveň s vlastnictvím ale převzali jejich majitelé i dluhy...

Radek Frydrych (Strix Chomutov), Václav Kordulík (WORLD INVEST), Milan a Michal Mizunovi (REMIS-NBC), Petr Prokeš (Sweep sport), Jiří Sadílek (FISAD), Jaroslav Štochl (ELTE) a Miroslav a Adam Zwettlerovi (PE Holding). Těchto devět pánů se nyní bude snažit o dva podstané úkoly v chomutovském hokeji. Dát dopořádku pohledávky, které má klub a vrátit ho zpět do extraligy. „Nechtěli jsme, aby klub padl až na úplné dno,“ vzkazují noví činovníci chomutovského hokeje. „Pro nadcházející sezonu jsme si vytyčily dva jasné cíle: chceme ekonomicky stabilizovat klub, jehož dluhy budeme z velké části sanovat my, ale zároveň chceme bojovat o postup do extraligy,“ uvedli ve společném komuniké.

Který ze zmiňovaných podnikatelů se stane tou hlavou klubu, ještě veřejnosti neoznámili. Pro fanoušky to ale není tak důležité, pro ně je podstatné, aby klub konečně začal fungovat ve všech směrech. „Chceme, aby se fanoušci z hokeje v Chomutově znovu radovali. Uděláme maximum, abychom získali zpět jejich důvěru, která dostala hodně velké trhliny,“ dodali ve společném prohlášení. „Jednali jsme se všemi věřiteli o splátkových kalendářích, abychom věděli, že dluhy umoříme. Právě proto byla jednání složitá a zdlouhavá, ale drtivá většina věřitelů souhlasila s naším plánem."
Mezi věřitele patří jak město, tak hlavně hráči.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz