reklama

Čeští hokejoví mladíci chtějí konečně medaili. Pomůže jim k tomu domácí prostředí?

20.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Mistrovství světa hokejistů do 20 let je každoročně velmi sledovanou údalostí. Šampionát se zpravidla hraje v zámoří, ale čeští fandové neváhají kvůli zápasům ponocovat. Tentokrát se však dosyta vyspí, protože se tato akce bude konat v Ostravě a Třinci.

Český tým by rád díky domácímu prostředí konečně dosáhl na medaile. Naposledy jsme se z cenného kovu radovali v roce 2005 (!), kdy se našim mladíkům povedlo vybojovat bronz.
Jak jsou na tom výkonnostně naši hráči, může naznačit turnaj v Rusku, který začíná tento pátek. "Jsme rádi, že můžeme vidět další kluky, kteří s námi nebyli ve Finsku. Spousta z nich dostala druhou šanci se nám ukázat. Mohou nás upoutat," řekl trenér Václav Varaďa a připomněl tím i přípravné červencové zápasy proti Finsku a Švýcarsku.
V Rusku se mladíci postupně střetnou s domácím týmem, Finskem a Švédskem. S mužstvem poletí i pětice hráčů, která bude v sezoně působit v zámoří. "Jsem rád, že jsou tady. Ale jen to, že budou hrát kanadsko-americkou juniorskou soutěž, jim nezaručuje, že budou v (konečné) nominaci. Samozřejmě i oni nás chtějí upoutat svou hrou a my budeme vnímat jejich hru i přístup. Šanci mají pořád všichni. I ti, kteří tady nejsou," podotkl Varaďa.

Před mistrovstvím světa, které začíná 26. prosince, čeká české hokejisty ještě listopadový turnaj ve Finsku.

Nominace České dvacítky:

Brankáři: Daniel Dvořák (Hradec Králové), Jan Škorpík (Sparta Praha).

Obránci: Tomáš Dajčar, František Klejna, Jan Mlčák (všichni Litoměřice), Jan Štibingr (Slavia Praha), Zack Malík (Plzeň), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere/Fin.), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds/WHL), Matěj Blümel (Univ. of Connecticut/NCAA).

Útočníci: Otakar Šik, Vojtěch Střondala, Dominik Sklenář (Litoměřice), Michal Teplý (Liberec), Filip Přikryl (Plzeň), Adam Raška (Třinec), Šimon Jelínek (Kladno), Jan Bambula (Havířov), Petr Čajka (Ženeva/Švýc.), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds/OHL), Martin Lang (Kamploops Blazers/WHL), Jakub Lauko (Rouyn-Noranda Huskies/QMJHL).
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz