reklama

Čeští gólmani za mořem kralovali. Frolík odehrál 800. zápas

16.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Sice už v NHL nepůsobí Jaromír Jágr, to ale neznamená, že už není koho z českých hráčů sledovat. Příkladem jsou nejenom útoční šikulové David Pastrňák, Jakub Voráček, David Krejčí či Tomáš Hertl, ale i gólmani David Rittich a Petr Mrázek. A právě poslední dva jmenovaní byli ústředními postavami nočních zápasů kanadsko-americké NHL.

Petr Mrázek výraznou měrou přispěl k vítězství své Caroliny nad Los Angeles 2:0, protože pochytal všech 31 střel a stal se zaslouženě hvězdou zápasu. "Čistá konta jsou příjemná, ale nejde o ně. V první řadě jde o tým," prohlásil Mrázek.
Avšak na pomyslném stupínku hvězd utkání nebyl sám. Jako třetí byl zvolen Martin Nečas, který vsítil vedoucí gól. "Puk šel za branku. Já jsem viděl místo mezi kruhy a Dzingel mě tam skvěle našel," vyzdvihl Nečas spoluhráčovu přihrávku.

Hvězdnou dvojici měl český hokej i v zápase Calgary - Philadelphia 3:1. Za domácí vstřelil úvodní gól Michael Frolík. Svou brankou tak stylově oslavil své 800.té utkání v NHL. "Dal jsem gól, máme výhru... Myslím, že nejdůležitější je výhra. Určitě si tenhle večer budu pamatovat, 800 je výjimečné číslo," uvedl Frolík.
To že Calgary dosáhlo vítězství, je velkou zásluhou i brankáře Davida Ritticha, který pochytal 22 střel.
Frolík byl zvolen hvězdou číslo jedna, Ritticha zvolili třetím nejlepším hráčem utkání.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz