reklama

Český elitní pár se na US Open nepředstaví

26.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Sice se tenisovému páru Kateřina Siniaková - Barbora Krejčíková letos nepovedlo zvítězit na žádném grandslamu (vloni triumfovaly v Paříži a Wimbledonu), přesto měl patřit mezi největší favority na zisk trofeje z US Open. Nakonec se ale druhá jmenovaná na posledním grandslamu roku nepředstaví.

Krejčíková chtěla hrát nejenom čtyřhru, ale zkoušela se přes kvalifikace dostat i do dvouhry. První kolo ještě zvládla v pohodě (zdolala krajanku Terezu Smitkovou), jenže na začátku následujícího zápasu klesla k zemi kvůli bolesti pravé nohy. Pořadatelé jí nakonec museli z kurtu odvézt na vozíčku. To se stalo ve čtvrtek a Krejčíková doufala, že se noha dá dopořádku natolik, aby mohla nastoupit jak ve čtyřhře, tak v mixu. To se ale bohužel nestalo a šestá deblistka světa se musela z US Open odhlásit. „Jsem hrozně zklamaná, ale potřebuji víc času na pořádné doléčení,“ napsala Krejčíková na sociálních sítích.

Kateřina Siniaková si tak musela narychlo najít jinou parťačku. Nakonec jí objevila v Julií Görgesové z Německa.

Kromě Siniakové se ve čtyřhře představí další páry s českou účastí, které mohou pomýšlet na úspěch. Především je to samozřejmě světová jednička Barbora Strýcová, která bude znovu hrát po boku Tchajwanky Sie Šu-wej. Mimochodem spolu ovládly letošní Wimbledon. Bez šance na postup mezi nejlepší páry není ani Květa Peschkeová s Američankou Nicole Melicharovou. Dále se na US Open přihlásily Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou ze Slovinska, které vyhrály nedávný turnaj v Cincinnati.
Štěstí zkusí i Karolína Muchová se Švýcarkou Jil Teichmannovou a Renata Voráčová se Švédkou Cornelií Listerovou. Shodou okolností se tyto páry střetnou hned v prvním kole.  
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz