reklama

Česko nastoupí proti Severnímu Irsku s náhradníky. I tak chce ale opět vyhrát

14.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po velmi povedeném zápase proti Anglii nechá reprezentační trenér pro dnešní přátelský zápas se Severním Irskem odpočívat některé opory. Jen na lavičku by měli usednout slávisté (Jan Bořil, Vladimír Coufal, Tomáš Souček a Lukáš Masopust), kteří už toho mají v letošní sezoně odehráno dost. Naopak by se na pražské Letné, kde se utkání uskuteční, měl objevit jejich sešívaný spoluhráč Josef Hušbauer. Reprezentační premiéru by si mohl odbýt Lukáš Kalvach, který byl dodatečně povolán poté, co se dlouhodobě zranil David Pavelka.

Na první pohled se může Severní Irsko jevit jako vcelku lehký soupeř, jenže našim fotbalistům se proti tomuto ostrovnímu mančaftu moc nedaří. Už čtyřikrát za sebou mu nedala česká reprezentace ani gól a posledně prohrála v Belfastu 0:2...
"Se Severními Iry chceme odehrát dobré utkání, máme s nimi nepříjemnou zkušenost z předchozí kvalifikace. Chceme to zvládnout a udělat další krok. Pořád jsme v nějakém vývoji, procesu. Půjdeme do toho stejně, jako jsme do toho šli s Anglií. Je to další příležitost se sehrát a dát minutáž klukům, co v pátek nenastoupili," uvedl brankář Tomáš Vaclík, který ale také možná zůstane jen mezi náhradníky. Šanci by mohl dostat Jiří Pavlenka či Ondřej Kolář. Pro tohoto slávistického gólmana by to byla případně též premiéra v národním dresu.

Zatímco našim se v pátek povedlo senzačně porazit Anglii, Severní Irsko si s favoritem z Nizozemska neporadilo a podlehlo mu, též v rámci kvalifikace na ME, 1:3. Ale možná proto si budou chtít Severoirové proti nám zlepšit náladu. "Jsem rád, že narazíme na soupeře, který nás opravdu prověří. Budeme se samozřejmě snažit vzájemnou bilanci vylepšit. Chtěli bychom rozdělit zápasovou zátěž, aby dostali šanci i ostatní hráči," podotkl reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

Předpokládaná sestava:

Česko: Pavlenka - Řezník, Simič, Kúdela, Krejčí - Kopic, Kalvach, Král, Hušbauer, Zmrhal - Krmenčík.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz