reklama

České tenistky nebudou na vzrušujícím turnaji chybět

14.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V letošním roce už se neuskuteční klasický formát Davis Cupu, protože ho nahradí týdenní turnaj pro 18 týmů během jednoho týdne na jednom místě. A to samé čeká pro příští rok i ženy, kterým už nebudeme moci fandit v ostravské či pražské hale při fedcupových zápasech.

Narozdíl od mužů se však ženy automaticky představí na finálovém klání. Dnes totiž mezinárodní tenisová organizace oznámila, že českému týmu uděluje divokou kartu pro finále a nemusí se tak účastnit únorové kvalifikace. Toto privilegium má smysl, protože Češky jsou jednoznačně nejúspěšnějším družstvem ve Fed cupu v posledních letech. Od roku 2011 získaly české tenistky šest titulů! "Jsem moc rád, že Český tenisový svaz o divokou kartu požádal a Mezinárodní tenisová federace vyhověla. Díky tomu se vyhneme únorovému play-off, kdy nám hrozilo několik dlouhých zaoceánských cest a byla jen minimální šance na zápas doma," řekl kapitán týmu Petr Pála.

Účast na finálovém turnaji pro dvanáct týmů mají jistou letošní finalistky Fed cupu Australanky a Francouzky. Dále Maďarky jako pořádající tým plus osm úspěšných družstev z kvalifikace. A nyní tedy i Češky. "Česká republika má dlouhou a hrdou historii ve Fed Cupu a místo v novém finálovém turnaji si zaslouží. Pod Petrem Pálou prožily české hráčky úžasné období dominance. Těšíme se na vzrušující budapešťský turnaj," uvedl šéf ITF David Haggerty.

Finále se bude hrát na budapešťské antuce 14. až 19. dubna 2020.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz