reklama

Česká lvíčata potřebují pořádně zabrat. Vyšlápnou si na Chorvaty?

05.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po čtyřech kvalifikačních zápasech na ME do 21 let mají čeští mladíci pět bodů za vítězství nad Litvou (2:2) a remízy s Řeckem (1:1) a Skotskem (0:0). Není to na první pohled špatná bilance, avšak těch remíz dosáhla naše lvíčata v domácím prostředí, což se tak trochu dá vnímat jako ztráta. „Zklamaný jsem byl, protože ke spokojenosti mi schází ještě alespoň dva body, s nimiž jsem počítal,“ přiznává trenér české reprezentační jednadvacítky Karel Krejčí.

V tuto chvíli je Česko na třetím místě se ztrátou tří bodů na první Skotsko, které však má zápas odehraný navíc. Druhé je Řecko se sedmý body (3 zápasy). Na čtvrté příčce se usadila Litva s pěti body (4), páté je Chorvatsko s třemi body (2) a šesté místo zaujímá bezbodové San Marino (4). S posledními dvěma jmenovanými se Češi střetnou v příštích týdnech. Ve čtvrtek 14. listopadu v Chomutově proti San Marinu, poté v pondělí 18. listopadu ve Velké Gorici proti Chorvatsku.

„Naše skupina je hodně vyrovnaná, proto musíme zareagovat a výkony zlepšit. V domácích střetnutích s Řeckem a Skotskem se potvrdil dlouhodobý problém, který máme v ofenzivě. Chybí nám větší individuální kvalita, víc kreativity a odvahy. Proto jsme také měli s dobře organizovanou obranou soupeřů obrovský problém," uvádí Krejčí, který bude spoléhat, že hráči jako Sadílek, Hložek či Matoušek si přenesou formu z klubů i do reprezentace.

„Po dvou remízách nechci panikařit a měnit to, co jsem dva roky budoval," vysvětloval trenér, že dál sází na kádr, který na kvalifikaci připravoval. „Proto jen dílčí změny. Vrací se Ladislav Krejčí ze Sparty a Patrik Žitný z Teplic, kteří byli v říjnu zranění, z dvacítky jsem přibral opavského Pavla Šulnce, jenž s námi už ovšem absolvoval letní soustředění v Kaprunu, takže nováčky jsou jen dva Michalové - Kohút a Hlavatý z Pardubic."


Nominace na kvalifikaci proti San Marinu a v Chorvatsku

  Brankáři: Martin Jedlička (Dunajská Streda), Hugo Jan Bačkovský (Vlašim), Matouš Trmal (Slovácko)
   Obránci: Jakub Klíma (Mladá Boleslav), Libor Holík (Jablonec), Matěj Chaluš (Liberec), Dominik Plechatý (Jablonec), Daniel Souček (Dukla Praha), Denis Granečný (Ostrava)
   Záložníci: Pavel Bucha (Mladá Boleslav), Filip Havelka (České Budějovice), Dominik Janošek (Plzeň), Michal Hlavatý (Pardubice), Pavel Šulc (Opava), Ladislav Krejčí (Sparta), Jan Matoušek (Jablonec), Michal Sadílek (PSV Eindhoven),  Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný (Teplice), Michal Kohút (Pardubice)
  Útočníci: Adam Hložek (Sparta), Ondřej Šašinka (Slovácko)  
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz