reklama

Češi opět ukázali svá srdce. Dojal je příběh bývalého výškaře Jaroslava Báby

22.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Stává se, že si bývalí partneři nemohou přijít na jméno (v tom lepším případě). Pak jsou ale tací, kteří se rozhodnou si navzájem pomoci. Nebo aspoň jeden z nich. To je i případ bývalé atletky Denisy Rosolové, která na sociálních sítích dala českému národu vědět, jak životní trápení má její bývalý přítel, též atlet, Jaroslav Bába.

Jeho tříletá dcera Rebeka má ochrnuté nožičky a rehabilitace stojí ročně kolem 250 tisíc korun. Bába při svém trenérském platu samozřejmě není schopen to spolu s manželkou uhradit, a proto o svém trápení spolu s žádostí o finanční pomoc dali vědět na sociálních sítích. Dá se však říci, že až když se do toho na svém facebooku pustila Denisa Rosolová, Češi (a nejenom atletická obec) pořádně zareagovali.

Myslím si, že mám tady hlavně fanoušky atletiky a tak budete mít ještě v živě paměti Jaroslava Bábu. Medailistu z Oh a jiných akcích. Určitě vám částo vytvořil úsměv pomoci medaile, teď by ho potěšilo, kdybyste mu mohli pomoci a vytvořit na oplátku úsměv mu.
Jarda má dceru Rebeku, které bohužel osud moc nepřál. V době těhotenství jeho manželky Rebece diagnostikovali rozštěp páteře. Rodiče se nedali a začali bojovat! Ještě ve 24 týdnu těhotenství odjeli do Belgie, kde Rebeku operovali. Rebeka přišla na svět o dva týdny později.
Nyní na první pohled vypadá jako zdravá holčička, bohužel tomu tak není. Po několika operacích zůstala Rebeka od kolínek ochrnutá úplně, od kyčlí to není 100%. Musí podstupovat řadu rehabilitací, které bohužel nejsou nejlevnější. Jeden rok vyjde cca na 250tisic.
Může se zdát, že Jarda jako medailista a úspěšný atlet bude mít vystaráno. Tak to bohužel není, atletika prostě není sport, kde se točí miliony a jakmile skončíte, nezbývá nic jiného, než nastoupit do práce jako každý jiný.
Proto i já budu velice vděčná, když se rozhodnete pomoci i vy jemu. Transparenční účet jeho dcery je 4038394023/0800
IBAN: CZ66 0800 0000 0040 3839 4023
BIC: GIBACZPX
Celý příběh najdete na www.rebekababova.eu
Moc děkuji!


Během několika dnů se na účtě objevilo více jak milion korun, což manželé Bábovi velmi dojalo a všem lidem moc děkují.
Nyní tak mohou pokračovat v rehabilitacích, které jako jediné mohou Rebeku dostat časem do plnohodnotného života. Vyhráno totiž ještě zdaleka nemají. „Hrozí další operace kyčlí a děláme vše pro posílení svalů okolo pánevního pletence a bříško. Měla dvakrát operované zádíčka, kdy pak byla dlouho připoutaná na lůžko. Vrátilo jí to hodně zpět pohybově i mentálně. Měla problém důvěřovat lidem a pak přestala věřit i nám, protože jsme ji pomáhali držet,“ prozradila Bábova manželka Martina pro TV Nova.

Navíc se kvůli nemoci ještě nenaučila mluvit. „Rebečka zatím nemluví. Komunikuje s námi přes zvuky a ukazuje si. Všemu rozumí a občas řekne nějaké slabiky. Máma nebo táta ale ještě neřekne,“ dodává Martina.

Oběma manželům však nezbývá nic jiného než doufat, že vše dobře dopadne. „Pokroky dělá a věřím, že je dělat ještě bude. Je aktivní a má chuť do života. Teď si ale začíná vše uvědomovat. Furt si na nohy sahá, sundává si ponožky a kontroluje, jestli tam nožky má,“ prozradil Bába.

foto: TV Nova
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz