reklama

Čech má za sebou úspěšnou premiéru v hokejové brance. Byl vyhlášen hvězdou zápasu

14.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Nejsledovanějším českým hokejistou uplynulého víkendu byl fotbalista. Bývalý reprezentační gólman Petr Čech si odbyl premiéru v hokejové brance ve čtvrté anglické soutěži, když nastoupil za Guildford.

Petr Čech si tak splnil svůj dávný sen. „Jsem nadšený, že budu mít možnost hrát s Phoenixem a získat zápasové zkušenosti. Doufám, že mladému týmu pomůžu splnit jeho cíle pro sezonu a vyhrát tolik zápasů, kolik jen bude možné, když budu mít šanci nastoupit,“ citovala Čecha britská média minulý týden.
A rekordmanovi v počtu startů v české fotbalové reprezentaci se podařilo pomoci týmu k výhře, i když "jen" v samostatných nájezdech, v kterých chytil rozhodující pokus hráče Swindonu. Po utkání byl vyhlášen hvězdou zápasu.

Zatím není úplně jisté, jak často bude Čech v hokejové brance nastupovat, protože se musí věnovat především své nové funkci v Chelsea, kde dělá poradce. „Chci ale nastoupit do tolika zápasů, kolik mi to čas dovolí,“ slíbil fandům před prvním zápasem.

Petr Čech se v pátek na otočku objevil v Praze, kde se před zápasem Česko - Anglie spolu s Jaroslavem Plašilem, Davidem Lafatou a Danielem Kolářem oficiálně před fanoušky rozloučil s reprezentační kariérou.

foto: twitter
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz