reklama

Bývalý účastník olympiády už leží dva měsíce v nemocnici ve vážném stavu

11.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Až dnes vyšla najevo šokující zpráva ohledně bývalého hokejisty Jana Alinče. Skvělý útočník, který patřil k hvězdám Slavie a Litvínova, se při inline hokeji 6. května vážně zranil. Od té doby leží ve vážném stavu v nemocnici. „Na stadionu jsme zasahovali kvůli zranění při tréninku. Hráč byl ve vážném stavu a transportovali jsme ho vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic,“ řekl Blesku mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Podle svědků Alinč lehce škobrtl a narazil hlavou na mantinel.

Alinč patřil ke generaci velmi talentovaných litvínovských hokejistů (Jiří Šlégr, Petr Nedvěd, Jan Čaloun, Martin Ručinský), narozdíl od nich si však nikdy NHL nezahrál, i když byl v roce 1992 draftován Pittsburghem.
Zahrál si však v reprezentaci mimo jiné na olympiádě v Lillehammeru (1994).

Kromě Litvínova a Slavie nastupoval v domácí extralize ještě za Karlovy Vary. Vyzkoušel si i několik zahraničních štací. Působil ve finském Pori, švédském MODO, ale i v německých klubech z Kolína nad Rýnem, Krefeldu a Duisburgu.

Ještě v předloňské sezoně si 45letý útočník zahrál ve dvanácti zápasech za druholigový Most, kde nasbíral 13 bodů za tři góly a deset asistencí.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz