reklama

Bude mít Jílek konečně šťastnou ruku u stoperské dvojice?

15.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Zatímco na Letné bylo ve čtvrtek prázdné hlediště kvůli trestu, který dostali sparťanští fanoušci, v tureckém Trabzonsporu se dá očekávat "pekelné" prostředí. "Přehnaný strach a obavy z prostředí jsem z hráčů necítil. Ano, bude to bouřlivé, hektické, v tom je turecký fanoušek velmi dobrý. Ale neočekávám, že bychom tomu měli podlehnout. Hráči by to měli zvládnout a soustředit se jen na fotbal," říká trenér Sparty Václav Jílek před odvetou 3. předkola Evropské ligy.

Větší problém spíše trenérovi dělá obrana, která naposledy dostala v Mladé Boleslavi čtyřku. Především se Jílkovi nedaří dát dohromady tu správnou stoperskou dvojici. "Čeká nás hodně důležitý zápas pro celou Spartu. Cítím odpovědnost, uvědomujeme si důležitost, jakou pro celý klub ten zápas má. Chceme vybrat správnou dvojici, která tady obstojí," podotýká Jílek.
Možná dá šanci tureckému obránci Semihu Kayovi, který přišel do Sparty z Galatasaraye Istanbul. "Trabzon je krásná oblast a krásné město. Lidé jsou hodně příjemní a veselí. Všechno tam žije fotbalem, Trabzon je opravdu fotbalové město. Jasně, možná jsou tam lidé trochu divočejší než ve zbytku Turecka, ale není to zas žádný extrém. Všichni tam milují fotbal, to koneckonců na stadionu uvidíme," řekl Kaya. "Je vyprodáno, takže čekám tak 50 tisíc lidí. Jejich stadion má sice menší kapacitu, ale věřte mi, to je zajímat nebude. Pravidla pro fanoušky v takových chvílích nejsou úplně zásadní," dodal 28letý obránce.

Zatímco tedy obrana Sparty není v ideálním rozpoložení, v útoku to svěřencům trenéra Jílka docela jde. V posledních dvou soutěžních zápasech vstřelila Sparta pět branek. Dokonce se už o víkendu trefil i Libor Kozák, který se od začátku sezoně neskutečně střelecky trápil.

Utkání začíná v 18:30.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz