reklama

Bronzová medailistka v maratonu je těhotná. S kariérou však nekončí

25.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
V loňském roce dosáhla Eva Vrabcová Nývltová svého největšího sportovního úspěchu, na mistrovství Evropy skončila v maratonu třetí. Čeští atletičtí fanoušci tak začali doufat, že by se této 33leté vytrvalkyni mohlo povést získat úspěch i na MS, které se letos konalo v katarskem Dauhá. Jenže Vrabcovou v letošní sezoně trápily achilovky, a proto nemohla pořádně závodit.

No a nyní už je jisté, že ani v první polovině příštího roku jí neuvidíme na asfaltu, jak zdolává magických 42, 195 km. Bývalá reprezentační lyžařka totiž oznámila, že je těhotná. Její první potomek by se měl narodit v květnu. „Zatím vše probíhá bez problémů, ale první velkou kontrolu máme až v úterý,“ uvedla na svazovém webu.

Pokud i po porodu půjde vše, jak má, plánuje se Vrabcová vrátit k trénování koncem července. „Takový nejambicióznější plán je start na půlmaratonu při mistrovství Evropy v Paříži,“ uvažuje naše atletická hvězda o evropském šampionátu, který se uskuteční od 25. do 30 srpna příštího roku.

Ale i do porodu se chce Vrabcová udržovat v kondici. „Koncem roku jedeme do Livigna na běžky. Ty jsou nejlepší, nejsou na nich otřesy,“ dodala manželka Martina Vrabce, který jí zároveň trénuje.

Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz