reklama

Brno se Zlínem posilují kádry. Sehnaly do týmů bývalé reprezentanty

15.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Kometa Brno a Berani Zlín jsou na rozdílných pólech extraligové tabulky. Ale jedno mají přece jenom společné, dnes oba týmy ohlásily příchod nových posil. Dres Komety bude oblékat Vladimír Svačina a zlínskému klubu se pokusí pomoci Petr Pohl.

Svačina hrál od začátku sezony za Porubu, která se ještě minulý týden nečekaně držela v první lize na vedoucí příčce. Bývalý reprezentační útočník však neodolal nabídce hrát za tým, který má při domácích zápasech vždy plné hlediště. „Dostal nabídku z Komety a dohodl se na smlouvě. Není to však loučení napořád. Jsme dohodnutí s Brnem, že pokud by se například ocitl mimo sestavu, může za nás nastoupit. Má vyřízeny střídavé starty do Poruby," uvedl generální manažer Poruby Pavel Hinner. "Moc mu děkujeme, odvedl tady velký kus práce, a přejeme mu hodně štěstí při dalším angažmá."

Svačina hrál v loňském ročníku extraligy za Třinec, s kterým získal mistrovský titul. Novou smlouvu mu však Oceláři nenabídli. Pak to vypadalo na přestup do Vítkovic, ale ani zde se nedohodl, a tak následoval sešup o patro níže do první ligy. Angažmá v Brně si Svačina vydobyl i díky velkému počtu kanadských bodů (4+14), což z něj dělá čtvrtého nejproduktivnějšího hráče druhé nejvyšší soutěže.

Pohl přichází do Zlína možná jen na šest zápasů. Do listopadové reprezentační pauzy zbývá odehrát právě šest kol, po kterých se rozhodně, zda tento 33letý útočník se zkušenostmi z reprezentace zůstane u Beranů až do konce sezony.
Pohl v této sezoně zatím nehrál, vloni působil v německém Wolfsburgu. „Petr Pohl se dobře pohybuje na ledě a věříme, že nám v současné situaci pomůže. Potřebujeme se složením mužstva v útoku zahýbat. Zatím dohoda zní, že tady bude do začátku listopadové pauzy s tím, že prioritou v jeho případě je angažmá v Německu," řekl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz