reklama

Brněnsku vládne Líšeň, Zbrojovka lehce klopýtá. Hradec potupil Varnsdorf

12.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Po čtvrtém kole druhé nejvyšší fotbalové ligy je Zbrojovka Brno na pátém místě. To není vůbec špatné umístění, přesto hráči tohoto klubu určitě nečekali, že se budu dívat na záda fotbalsitů Líšně, což je městská část Brna. Nováčkovi se start soutěže vydařil a zatím neokusil porážku. Dokonce už má na svém kontě dvě výhry z venkovních hřišť, což platí i pro poslední zápas, kdy Líšeň přivezla tři body z Vlašimi, když dala vítězný gól v 88. minutě.

Před tímto brněnský mužstvem je v tabulce už jen Jihlava, která si vede suverénně. Zatím neobdržela ani branku! O víkendu se dokázala ubránit i nebezpečným nájezdům pražské Dukly.

Na poslední kolo budou však nejvíce vzpomínat v Hradci Králové, kde diváci viděli osm branek a všechny v síti Varnsdorfu! Hattrickem se zaskvěl Fahrudin Djurdjevič.

Zbrojovka nebyla daleko od výhry, ale tři minuty před koncem inaksovala gól z penalty. "Hned ze začátku měl soupeř snad šest rohů, byli jsme zbytečně nejistí. Nakonec jsme se z toho dokázali dostat, ale když už si vytvoříme šance a deset minut před koncem získáme vedení, necháme se nepochopitelně přehrát. Po chybě v defenzívě jsme inkasovali a nakonec nám soupeř mohl vzít i bod. A my, místo abychom v závěru zahráli míč do vápna a vytvořili si tlak, kopeme míč úplně jinam. Hráčům nemůžu vytknout, že by nejezdili a nepracovali, ale chybí nám pořád klid a možná větší hladovost," uvedl brněnský kouč Pavel Šustr.

Solidně si zatím vede i druhý nováček Vyšehrad, který je na 7. místě. Venku sice zatím nebodoval, ale naopak doma je stoprocentní. Naposledy si doma poradil se Sokolovem a ponechal ho tak na posledním místě.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 6. Růsek, 81. Magera - 4. Drame, 87. Strada z pen. Rozhodčí: Dubravský - Lakomý, Mikeska. ŽK: Kotula, Eismann, Magera - Drame, Písačka, Matějka. ČK: 85. Kotula - 88. Písačka. Diváci: 3492.

Hradec Králové - Varnsdorf 8:0 (4:0)
Branky: 24., 38. a 54. Djurdjevič, 7. Martinec, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 70. Vlkanova, 83. Procházka. Rozhodčí: Klíma - Matoušek, Bureš. ŽK: Prekop - Ondráček, Bláha. Diváci: 950.

Jihlava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Klobása. Rozhodčí: Petřík - Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: Novotný, Vaculík, Klobása, Fortelný - Doumbia, Piroch. Diváci: 1139.

Vyšehrad - Sokolov 2:1 (0:0)
Branky: 56. a 74. Čvančara - 70. Vávra. Rozhodčí: Houdek - Myška, Klupák. ŽK: Čvančara, Laňka, Drozda - Machek, Červenka, Šmehyl. Diváci: 405.

Chrudim - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 87. vlastní Bedecs. Rozhodčí: Orel - Leška, Váňa. ŽK: Krčál, Drahoš, Mastík - Gáč, Vaněk. Diváci: 1326.

Prostějov - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Hocek - Kříž, Mojžíš. ŽK: Rolinc, Koudelka - Jeřábek, Pfeifer, Solil, Toml. Diváci: 768

Viktoria Žižkov - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Hurych. ŽK: Švenger, Guttiner - Matoušek, Holiš. Diváci: 1002.

Vlašim - Líšeň 1:2 (1:1)
Branky: 41. Dias - 37. Machálek, 88. Vintr
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz