reklama

Bouzková porazila vítězku předloňského US Open. Dařilo se i Siniakové

07.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Když česká tenistka Marie Bouzková porazila v prvním kole na turnaji v Torontu šestnáctiletou Leylah Fernandezovou z Kanady 6:0, 6:1, mohlo by se říci, že to byla snadná soupeřka. Mladičká Kanaďanka totiž dostala na domácím turnaji divokou kartu, aby si ozkoušela velký tenis. Jenže Bouzkové, která musela projít kvalifikací, se podařilo ve druhém kole porazit i silnější kalibr v podobě předloňské vítězky US Open Sloane Stephensové ve dvou setech 6:2, 7:5.

Pro českou tenistku je to poprvé, co porazila hráčku světové padesátky a Stephensová je dokonce osmá na světě! Takže toto vítězství lze řadit za nejlepší v kariéře jednadvacetileté Češky. „Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Prošla jsem kvalifikací a asi jsem si na kurt zvykla. Teď jsem bojovala o každý míček a nějak jsem vyhrála,“ citoval server WTA Bouzkovou.

Nyní jí čeká Jelena Ostapenková z Lotyšska, nebo Anastasia Pavljučenkovová z Ruska. "S Ostapenkovu jsem hrála v juniorech, ale proti Pavljučenkovové jsem ještě nikdy nenastoupila. Obě jsem ale často viděla v televizi, tak se na ně kouknu i teď a připravím se na zápas,“ plánovala Bouzková.

Do druhého kola v Torontu postoupila Kateřina Siniaková, která vyřadila Američanku Danielle Collinsovou 4:6, 7:6, 6:2. České tenistce se konečně povedlo prolomit neúspěchy v prvních kolech. Nyní se pokusí zdolat i Elinu Svitolinovou z Ukrajiny.

Dnes do turnaje vstoupí i světová šestka Karolína Plíšková. Soupeřkou jí bude Američanka Riskeová.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz