reklama

Blíží se Turnaj mistryň. Česko bude reprezentovat pět tenistek

22.10.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Tuto neděli vypukne jeden z největších tenisových vrcholů tohoto roku. V čínském Šen-čenu začne Turnaj mistryň, který nás bude velmi zajímat ze dvou důvodů. Za prvé se v něm představí pět českých tenistek a za druhé mají naše hráčky velkou šanci na úspěch. Česko budou ve dvouhře reprezentovat Karolína Plíšková a Petra Kvitová, v deblu Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Je naprosto unikátní, že žádná jiná země nemá větší počet účastnic než Česká republika! Jenom to potvrzuje, že české tenistky opravdu vládnout bílému sportu.

A může se stát, že na konci roku, respektive už po skončení Turnaje mistryň, budeme mít světovou jedničku jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.
I když ve dvouhře je to spíše v rovině teorie. Za prvé by Karolína Plíšková, která je v žebříčku nyní druhá, musela ovládnout turnaj bez porážky, aby si připsala 1500 bodů. A za druhé by současná jednička Ashleigh Bartyová nesměla z nějakého důvodů (např. zranění) skupinu dohrát... Toto si ale jistě naše hráčka nepřeje. "Bylo by hezké zakončit rok v čele, něco jiného než na pár týdnů v průběhu roku, ale i když skončím druhá nebo třetí, tak to bude úspěch," řekla sedmadvacetiletá Plíšková.

Ve čtyřhře může být na konci tohoto roku na vedoucí pozici Barbora Strýcová. Tato 33letá hráčka je v tuto chvíli v žebříčku první, takže má vše ve vlastních rukou. "Vím, že to mám na dosah, ale je to pořád daleko. Je to hodně našlapané. Bude to obtížné, ale je to extra velká motivace," řekla Strýcová, pro kterou to může být poslední turnaj kariéry.

Předešlých pět let pořádal Turnaj mistryň Singapur. Nyní se tedy toto prestižní klání přesouvá do Číny a naše hráčky zde mohou ukázat stejně jako nedávno čeští basketbalisté, že středně malá země v srdci Evropy má opravdu skvělé sportovce.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz