reklama

Bílí Tygři nejsou spokojeni s brankáři. Ze Švýcarska přichází Hrachovina

07.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Liberecký hokejový klub dosahoval v minulých letech úspěchů i díky kvalitním gólmanům. V letošní sezoně však liberečtí fandové jen s nostalgií vzpomínají na Jána Lašáka a Romana Willa. Letní posila Justin Peters i dvojka Marek Schwarz zatím příliš neoslňují. A proto se liberecký klub rozhodl jednat. Ze Švýcarska přichází Dominik Hrachovina.

Tento 25letý gólman už má na svém kontě dva tituly z finské ligy s Tapparou Tampere. Jenže následující dvě angažmá v Astaně (KHL) a Ambri (Švýcarsko) mu příliš nevyšla. „Dominik se nenachází v ideální fázi své jinak skvěle rozjeté kariéry. Byť je ještě stále velmi mladý, má za sebou úspěšné roky ve Finsku, ale také poslední dvě nepodařená angažmá v KHL a Švýcarsku. Rozhodně mu ale nechybí chuť a síla se sezonou něco udělat. I to je důvod, proč jsme se rozhodli jej přivést do Liberce,“ uvedl sportovní ředitel Tygrů Filip Pešán na klubovém webu.

Zmiňované tituly s Tapparou mu vynesly dokonce nominaci na MS 2018, kde plnil funkci brankáře číslo tři.

S Libercem se domluvil na kontraktu do konce sezony. Zároveň ho čeká premiéra v extralize. „Bohužel se nemůžeme s Dominikem domluvit na delším kontraktu, protože od další sezony má platnou smlouvu ve Finsku,“ dodal Pešán.  
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz