reklama

Berdychův návrat na kurty skončil ve 2. kole. Neuspěla ani Strýcová

21.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jen malinko chybělo k tomu, aby se Tomáš Berdych dostal na turnaji ve Winston-Salemu do osmifinále. Stačilo ve druhém setu za stavu 5:4 vyhrát svůj servis a jeho srbský soupeř Filip Krajinovič by odešel z kurtu poražen. Jenže Jihoslovan se nevzdal a nejenom, že ještě získal druhý set, on i následně dominoval v rozhodující sadě. Konečný výsledek tak zněl v neprospěch českého tenisty - 6:3, 5:7, 1:6.

Navzdory porážce je důležité, že Berdycha netrápila záda, kvůli kterým toho během roku mnoho neodehrál, takže by se měl zúčastnit US Open, které začíná příští pondělí.

Nedařilo se ani Barboře Strýcové, která na turnaji v Bronxu podlehla Američance Bernardě Peraové 6:3, 2:6, 1:6.

Naopak do čtvrtfinále se na stejném turnaji dostala Kateřina Siniaková, která měla i trochu štěstí, že její soupeřka Anastasia Potapovová z Ruska za stavu 6:0, 3:0 pro zranění vzdala. V souboji o semifinále se střetne právě S Peraovou.

Naplno se rozjely i kvalifikace na US Open. Do druhého kola postoupila trojice českých tenistů - Jiří Veselý, Lukáš Rosol a Barbora Krejčíková. Naopak vypadla Anastazia Zarycká, která ještě před dvěma lety reprezentovala Ukrajinu. Dále se nedostala ani Tereza Smitková, která vypadla právě s Krejčíkovou.

Veselý (ČR) - P. Sousa (Portug.) 6:4, 7:5
Rosol (ČR) - Rola (Slovin.) 7:5, 3:6, 6:1
Krejčíková (16-ČR) - Smitková (ČR) 6:1, 7:6 (7:5)
Friedsamová (Něm.) - Zarycká (ČR) 7:5, 6:0.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz