reklama

Berdych se vrátil na kurty vítězstvím

19.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Přesně půl roku čekal český tenista Tomáš Berdych, až znovu zažije vítězné pocity z výhry. Na turnaji ve Winston-Salemu vyhrál zápas úvodního kola proti Italu Seppimu 6:1, 3:6, 6:3.

Berdych se před tímto americkým turnajem naposledy představil ve Wimbledonu, kde však hned v prvním kole vypadl s Američanem Fritzem. Následně si musel český tenista opět dát kvůli zádům zdravotní pauzu. "Bylo to pro mne velice těžké období. Z lásky k tenisu jsem si ale dopřál ještě jeden pokus o návrat, dal jsem si čas na přípravu, snad odehraju pár zápasů tady i na US Open a pak uvidím. Nebyla to sice zrovna hezká výhra, ale vítězství se počítá," řekl český tenista na webu ATP.

Ve Winston-Salemu může Berdych startovat díky divoké kartě, kterou dostal od pořadatelů. Jeho dalším soupeřem bude Srb Filip Krajinovič. "Pokud bych byl připravený jako před touto sezonou, ale neměl dobré výsledky a pak přišla ta zranění, asi bych se k tomu stavěl úplně jinak. Asi bych tu teď nebyl," připustil 103. hráč světa. "Já ale vím, že pořád můžu hrát dobrý tenis, pokud jsem fit a zdravý," uvedl Berdych.

Dvojnásobný vítěz Davis cupu musel kvůli bolavým zádům vynechat celý loňský druhý půlrok. Na začátku této sezony se mu naopak skvěle dařilo. V lednu se dostal v Dauhá do finále a na Australian open dosáhl na osmifinále. V únoru ještě sehrál semifinálový duel v Montpelier. Pak se však opět záda ozvala...
"Pokud by se mi to stalo v začátcích kariéry, bylo by to frustrující. Je snazší se s tím popasovat, když už máte všechny ty zkušenosti. Prostě si užívám nové situace, které jsem nikdy v kariéře nezažil, snažím se najít cestu a beru to jako novou výzvu," dodal Berdych.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz