reklama

Balcárek přebírá opavské mužstvo. Vytáhne Slezan z posledního místa?

12.11.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Opavský fotbalový klub dnes oznámil, že novým trenérem A-týmu se stal Jiří Balcárek. Šestačtyřicetiletý kouč nahradí Josefa Dvorníka, který vedl mužstvo poté, co byl na konci září odvolán Ivan Kopecký.

Balcárek, pro kterého to bude v nejvyšší soutěži premiéra, vedl v posledních letech druholigové Vítkovice. Právě z tohoto ostravského klubu si s sebou do Opavy bere i svého asistenta Miroslava Paula.
Tato dvojice dnes naposledy vedla vítkovický trénink. Od zítřka už ale začne vymýšlet strategii, jak dostat Opavu z posledního místa.
„Po odvolání Ivana Kopeckého jsme vedení A-mužstva dočasně převzali společně s Josefem Dvorníkem. Jak jsme avizovali, šlo o provizorní řešení. Nyní je obsazení postu hlavního trenéra vyřešeno. Jsme rádi, že jsme se domluvili s Jiřím Balcárkem,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann. „Pepovi bychom tímto chtěli poděkovat za odvedené služby pro Slezský FC a zároveň bychom mu chtěli popřát hodně štěstí v další trenérské kariéře i úspěšné dovršení studia trenérské licence UEFA profi licence,“ dodává Grussmann.

Ono je možné, že Balcárek s Paulem by byli teoreticky stejně odvoláni od vítkovického mužstva, protože ostravskému klubu se také zrovna nedaří. Je na 15. místě s dvoubodovým náskokem na poslední Sokolov. "Kdo nakonec na lavičku MFK usedne se ovšem teprve ukáže. Jakmile bude jasno, budeme vás informovat. Prozatím nezbývá než poděkovat Jiřímu Balcárkovi a Miroslavu Paulovi za jejich odvedenou práci a popřát jim jen to nejlepší nejen do záchranářských bojů v SFC Opava," je uvedeno na stránkách Vítkovic.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz