reklama

Ani vedení 6:1, 5:2 neposlalo Bouzkovou do druhého kola US Open. Přispěla k české pohromě

28.08.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Z šesti českých tenistek, které dnes v noci nastoupily k prvnímu kolu na US Open, se dále dostaly jen Kristýna Plíšková a Petra Kvitová. Ta v českém souboji vyřadila Denisu Allertovou. Neuspěly ani Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková.

U posledně jmenované to však vypadalo zpočátku na jasný postup. Vždyť už vedla nad Australankou Alou Tomljanovicovou 6:1, 5:2, 30:30, stejně ale nakonec odcházela z kurtu poražená. Snažila se z toho však nedělat žádnou vědu. „Porážky musím brát s klidem, jinak bych se z nich asi zbláznila,“ pronesla Bouzková v klidu. „Hrála jsem super zápas s kvalitní soupeřkou. Ona už se na to mohla vyprdnout, ale ještě víc se nabudila a vítězství si zasloužila.“
Pro tenisový svět je to spíše nezvyk, protože po takové porážce tenistka, ale i tenista samozřejmě, má hlavu dlouho v dlaních či v horším případě roztříská raketu na kousky. „Není to konec světa. První přímá účast v hlavní soutěži na grandslamu pro mě znamená novou zkušenost. Můžu na ní stavět. Měly jsme na kurtu krásné podmínky, vůbec nefoukal vítr.“

S úsměvem, ale zároveň s pocitem dobře odvedené práce, mohla odejít z kurtu i Kristýna Plíšková, která vyřadila šestnáctiletou Francouzku Parryovou 6:4 a 6:3. Teď už jí čeká ale o hodně těžší soupeřka, pětadvacátá nasazená Elise Mertensová z Belgie.

Druhé kolo se týká i Petry Kvitové, která, i když nemá levou ruku ještě stoprocentně v pořádku, si vcelku lehce poradila s Allertovou  6:2 a 6:. „Druhý set byl vyrovnanější než první. Byly jsme obě trochu nervózní. Je smůla, že nás los svedl dohromady, známe se velmi dobře,“ řekla na kurtu Kvitová. „Denisa (Allertová) předvádí podobný, agresivní styl tenisu.“ Nyní se Kvitová střetne s Němkou Andreou Petkovicovou.

Po semifinálové účasti v Bronxu se Kateřina Siniaková vrátila ke své "nejoblíbenější činnosti tohoto roku" - vypadávání v prvních kolech. Rumunka Sorana Cirsteaová jí porazila 7:5 a 6:2.

Po velkém úspěchu na Wimbledonu (vítězství ve čtyřhře a semifinále v dvouhře) se nemůže na vítěznou vlnu vrátit Barbora Strýcová. Trochu překvapivě nestačila na neznámou Alionu Bolsovovou ze Španělska, které podlehla po divokém výsledku 3:6, 6:0 a 1:6.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz