reklama

Znojemští Orli chtějí dolétnout k lepšímu umístění

30.07.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Když se ve Znojmě před osmi lety rozhodli, že jejich hokejový tým bude hrát mezinárodní soutěž EBEL (Erste Bank Eishockey Liga), kterou z velké části hrají rakouské týmy, nikdo asi netušil, že v ní zůstanou tak dlouho. Znojemští Orli ale i nadále počítají, že budou působit v této lize. I když popravdě možná čekali, že výsledky budou o trochu lepší. Jen jednou se dostali na medailové pozice. V sezoně 2015/16 podlehli ve finále Salzburgu.

Do nového ročníku vstoupí Znojmo se stejným realizačním týmem, jako vloni, tzn. i s Miroslavem Fryčerem na postu hlavního trenéra, který navíc převzal i funkci sportovního manažera. "Je to logický krok, staví si tým podle vlastních představ a se mnou konzultuje jen finanční stránku. Naše limity zná. Na hráčském trhu, a především tom zahraničním, pak má spoustu kontaktů, které tady u nás nikdo jiný nemá. Navíc je jazykově vybavený, s hráči i agenty je schopen komunikovat napřímo. To je obrovská výhoda," podotýká prezident znojemského klubu Pavel Ohera.

Právě Fryčerovy kontakty pomohly přivest do tohoto jihomoravského klubu amerického útočníka Philipa McRaeho, kanadského útočníka Parkera Bowlese či dalšího Američana Kevina Tanseyho. „Kevin chce prorazit v Evropě, víme o tom a chceme mu dát příležitost. Je vysoký, umí přitvrdit a má dobrou střelu. Hodí se i do přesilovky," vypočítává klady kouč Orlů Miroslav Fryčer. „Možná bude potřebovat trochu času, protože Znojmo je jeho vůbec první evropská štace. Má ale parametry, které potřebujeme, a my věříme, že se tu bude chtít ukázat," dodává pro klubový web.

To ale není vše. Navíc přišlo dalších šest nových hráčů - brankář Dominik Groh, obránci Antonín Bořuta a Ondřej Mikliš a útočníci Petr Beránek, Tomáš Svoboda a Matěj Česík.

Logicky i přibližný počet hráčů odešel. Ale ve Znojmě už jsou na to zvyklí, že v podstatě rok co rok budují nový tým. "Pokud se nám tady nějaký hráč výkonnostně předvede, zpravidla hned následně odchází za lepším. To je prostě úděl chudších klubů. My bychom samozřejmě rádi podepisovali hráče alespoň na rok s opcí, ale oni nám tu opci ve většině případů nechtějí podepsat. Rozhodujeme se pak mezi akvizicí hráče na jednu sezónu s tím, že se následně uvidí, nebo tím, že ho nevezmeme vůbec. Volíme první variantu, protože hráč tady i za tu jednu sezónu odvede dobré služby," podotýká Ohera.

Když už se Znojmo neúčastní českých soutěží, tak se rozhodlo alespoň využít možnosti utkat se s českými týmy v rámci letního turnaje v Pardubicích, který začíná 12. srpna.

Konkrétní cíle, co se týká umístění, si ve Znojmě pro nový ročník EBEL ligy nekladou. Spíše jim jde o to, aby hráli pro diváky zajímavý hokej. "Chceme hrát atraktivní hokej, hodně bruslivý, celoplošný... Naším cílem je navázat na konec sezóny, kdy jsme předváděli pohlednou hru a ten tým si konečně sedl. Především se musíme vyhnout tomu špatnému začátku. Ten tu nikdo nechce," dodává Fryčer.

Znojemští Orli skončili vloni na osmém místě a v prvním kole play-off vypadli se Salzburgem.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz