reklama

Nováček první ligy vstoupil do přípravy. Kapitán se chce vyhnout záchranářským problémům

10.06.2019

Foto: Ilustrační / DomácíSport.cz
Jen dva týdny volna si užili fotbalisté Českých Budějovic. Ale jistě je to nijak nemrzelo, protože je nyní pro ně důležité se pořádně připravit na nováčkovskou sezonu v první lize.

Jihočeši se do nejvyšší soutěže vrací po čtyřech letech. A podle trenéra Davida Horejše se pokusí v příští sezoně obstát převážně s týmem, který si postup vybojoval. To však neznamená, že by na jih Čech nepřišly nějaké posily. "Začínáme teď z toho důvodu, protože někteří hráči k nám přijdou na zkoušku a chceme je poznat. Pět týdnů na přípravu je tak akorát. Kluci dostali volno hned po posledním kole v Třinci a věřím, že si odpočinuli. Někdo ještě dostal týden dovolené, což je třeba Filip Havelka, který si plnil reprezentační povinnosti," uvedl Horejš.

Dvaačtyřicetiletý kouč si v prvním týdnu přípravy otestuje dva hráče - útočníka Bastiana Ayongu z Příbrami a ofenzivního záložníka Tomáše Froněka z Chrudimi. "Chceme mužstvo posílit a hledáme hráče, kteří budou mít na to, aby nastupovali v základní sestavě. Věřím, že k nám minimálně pět nových fotbalistů přijde," sdělil trenér.

Naopak už v Českých Budějovicích zatím nepočítají s Matějem Helešicem, který se vrátil do Baníku Ostrava, odkud na jihu Čech hostoval. I když Horejš naznačil, že by si přál, aby se tento 22letý obránce zpátky do Budějek vrátil. "Zájem o něj máme, odehrál tu výbornou sezonu, hodně nám pomohl," řekl Horejš.
Stoprocentně už však za jihočeský klub nenastoupí zkušený záložník Peter Grajciar. Horejš mu řekl na rovinu, že by neměl v týmu takovou roli jako ve druhé lize, i proto se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.

Příprava Českých Budějovic bude probíhat především v domácích podmínkách. V tuto chvíli mají Jihočeši naplánovaných sedm přátelských zápasů, např. i s mistrovskou Slavií.

Kapitán Českých Budějovic Jiří Kladrubský věří, že se jeho mužstvo vyhne skupině o záchranu. Rád by případně zakončil kariéru úspěšnou sezonou. "Těším se. Možná je to můj poslední rok. Hlavně ale zase budeme hrát proti těm nejlepším týmům a na to se opravdu moc těším," řekl ČTK Kladrubský.
Autor: Alex Neugebauer / DomácíSport.cz