reklama

Zvládnou české tenistky úvodní krok k obhajobě titulu?

08.02.2019
Víkendový duel ve Fed cupu mezi Českem a Rumunskem jako první rozehrají zítra v ostravské hale Karolína Plíšková a Mihaela Buzarnescuová. Poté na kurt nastoupí Kateřina Siniaková a Simone Halepová.

Plíšková se se svou soupeřkou střetla v kariéře zatím dvakrát a pokaždé jí porazila. Bylo to však na travnatém povrchu, zatímco v Ostravě čeká na hráčky klasický "koberec" pro halové turnaje.

To Siniaková s Halepovou to mají na vzájemná utkání nerozhodně 1:1.

Pokud se některá z hráček nezraní, do prvního nedělního duelu by měly nastoupit obě jedničky, tzn. Plíšková proti Halepové. Jejich vzájemná bilance je zatím jednoznačně pozitivní pro Rumunku - 6:2. Avšak při posledním souboji byla úspěšnější Plíšková. Ale opět to bylo na jiném povrchu, na antuce.

Pro závěrečnou čtyřhru jsou zatím nahlášeny Siniaková s Barborou Krejčíkovou a Irina-Camelia Beguová s Monicou Niculescuovou.

Jak sobotu, tak i v neděli se začíná hrát vždy od 13. hodin.

Vítězky tohoto duelu se mohou těšit na dubnové semifinále. V něm se střetnou s úspěšnějším týmem ze souboje Belgie - Francie. Naopak poražené družstvo bude ve stejném termínu hrát baráž o udržení ve Světové skupině.

Češky mají na Rumunsko, co se týká Fed Cupu, velmi dobré vzpomínky z roku 2016, kdy u nich vyhrály, a pak si v sezoně došly až pro celkové vítězství. To mimochodem získaly v posledních osmi letech hned šestkrát.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz