reklama

Zlínu dochází dech. Liberec mu vzal všechny tři body

05.10.2018
Z devíti možných bodů získali v posledních třech zápasech zlínští fotbalisté jen jeden. Kazí si tak dobrý dojem, který z nich měla celá fotbalová veřejnost. Dnes Zlín nezvládl předehrávku 11. kola s Libercem.

Zlín - Liberec 0:1 (0:0)

Liberec, ač hostující tým, diktoval od začátku tempo hry a také se dostával do šancí. Kerbr ale z bezprostřední blízkosti netrefil hlavou branku a poté ještě Oršula nastřelil břevno.
Domácí se snažili zpočátku nakopávat do pokutového území vysoké míče, s těmi si ale liberečtí stopeři poradili. Poté to Zlín zkoušel více po zemi, ale ani tímto způsobem se mu nedařilo proniknout k liberecké brance.
Domácí pořádně ohrozili hostující branku až po poločase. Bartošák se pokusil přelobovat libereckého brankáře, ale míč skončil na břevně. Přesto si nadále zlínští fotbalisté udržovali převahu díky zlepšené kombinační hře, která přinášela i šance. Např. Beauguelovu střelu vyrazil liberecký gólman Nguyen jen s námahou.
Jejich rozlet však zastavila v 64. minutě červená karta Podia. Hosté záhy využili početní převahy, když osamocený Potočný vystřelil z 25 metrů a Dostál míč neudržel.
Domácí se ještě snažili vyrovnat, ale Liberec jim to kvalitní defenzivní hrou neumožnil.

Branka: 68. Potočný. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Podaný. ŽK: Podio, Gajič, Jakubov - Potočný, Oršula, Malinský, Koscelník, Nguyen. ČK: 64. Podio. Diváci:3182.

Zlín: Dostál - Hnaníček (87. Vyhnal), Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Hronek (59. Libor Holík), Jiráček, Bartošák - Beauguel, Železník (73. Jakubov). Trenér: Bílek.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Oscar, Breite - Potočný (84. Hybš), Ševčík, Malinský (75. Aarons) - Oršula (87. Koscelník). Trenér: Hornyák.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz