Zlín pokračuje na vítězné vlně a už vede tabulku!

14.09.2018
Že by Zlín mohl po osmém (neúplném) kole vést tabulku, by si mohl myslet jen ten největší fanoušek z Baťova města. Ale ono je to skutečností. Družina trenéra Michala Bílka dobyla klokaní území (což se málokomu podaří) a vyšvihla se před víkendovými zápasy na vedoucí příčku.

Už v 5. minutě se dostali domácí do obrovské šance, když šel Reiter sám na brankáře Dostála, ten dokázal bravúrně jeho střelu vyrazit. Sice šel míč k dalšímu domácímu hráči Haškovi, ale i s jeho pokusem si Dostál poradil.
Na druhé straně se urodila šance ve 13. minutě. Ale i tady se brankář předvedl. Valeš si s Holíkovou střelou poradil.
Pět minut poté bylo před Valešem opět horko. Po akci Bartošáka a Beauguea se k míči dostal Poznar, ale i když byl blízko branky, minul jí.
Bohemka zvedla diváky ze sedaček ve 32. minutě, ale Záviška s Yusufem na míč jen těsně nedosáhli.
Začátek druhé půle patřil spíše hostům, přesto do větší šance se dostali domácí, avšak bratrská spolupráce Filipa a Martina Haškových ke gólu nakonec nevedla.
Gól přišel v 75. minutě. Po Poznarově centru se k míči dostal Hronek, který prudkou střelou nedal Valešovi šanci zasáhnout - 0:1.
Za čtyři minuty mohlo být vyrovnáno, jenže Dostál chytil Martinu Haškovi penaltu!
Do konce zápasu už se nic podstatného nestalo.

Branky: 75. Hronek (Poznar)
Karty: 34. Šmíd (BOH) – 88. Bartošák (ZLN)

Neproměněná penalta: 79. M. Hašek (BOH), brankář S. Dostál zneškodnil

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch (C), Bederka (84. Vaníček), Bartek – Reiter, M. Hašek, F. Hašek (67. Nečas), Záviška – Yusuf Helal (73. Vodháněl).
FC Fastav Zlín: S. Dostál – P. Buchta, Gajič, Bačo – Matejov, Lu. Holík (67. Hronek), Podio, Jiráček (C), Bartošák – Beauguel (90+1. Jakubov), Poznar (80. Železník).