Žižkov se zachránil. Z druhé ligy padají Znojmo s Táborskem

25.05.2019
Skoro od poloviny soutěže byla Viktorka Žižkov vnímaná jako největší adept na sestup. Pražanům se však povedl závěr, v posledních pěti zápasech třikrát vyhráli. Naopak Znojmo s Táborskem poslední kola nezvládly a po dnešku mají jistotu, že v příští sezoně si druhou ligu nezahrají.

Hráči Viktorie Žižkov nastupovali do dnešního zápasu v Chrudimi s vědomím, že i když vyhrají, nemusí jim to stačit na setrvání v druhé lize, pokud Znojmo s Táborskem získají tři body. Jenže zatímco Žižkov zvítězil, oba zmiňované kluby si nepřivezly z Varnsdorfu respektive Hradce Králové ani bod.
Znojmo si dokonce přivezlo sedmigólový příděl z Varnsdorfu! Táborsko sice srdnatě vzdorovalo Hradci Králové, ale sedm minut před koncem obdrželo gól. To Žižkov dvěma góly v prvním poločase zadělalo na naději ohledně setrvání ve druhé lize, což se nakonec ukázalo jako rozhodující náskok.

V ostatních utkáních převálcovalo Brno Jihlavu na jejím hřišti 6:1, čímž dalo najevo, že je před baráží s Karvinou skvěle připraveno. Shodou okolností i Jihlava se chystá na play-off o nejvyšší soutěž proti Příbrami.

Vítěz druhé ligy České Budějovice završily skvělou sezonu vítězstvím v Třinci.

Výsledky 30. kola druhé fotbalové ligy:

Chrudim - Viktoria Žižkov 1:2 (1:2)
Branky: 45.+2 Ujec - 18. Kubala, 22. Žežulka. Rozhodčí: Marek - Podaný, Myška. ŽK: Dostálek, Kesner - Kubala, Urbanec. Diváci: 830.

Jihlava - Brno 1:6 (1:3)
Branky: 38. Šulc - 41. a 52. Zikl, 17. Růsek, 43. Přichystal, 71. Bartolomeu, 76. Vintr. Rozhodčí: Dorušák - Pelikán, Antoníček. Bez karet. Diváci: 851.

Hradec Králové - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 83. Šípek. Rozhodčí: Klíma - Paták, Hájek. ŽK: Durdevič, Finěk - Navrátil, Šandera, Pilík, Berešík. Diváci: 707.

Vlašim - Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 28. Vošahlík. Rozhodčí: Vojkovský - Lakomý, Mojžíš. ŽK: Selemani - Vošahlík, Zapletal. Diváci: 285.

Vítkovice - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 65. Holiš. Rozhodčí: Adámková - Šimáček, Ratajová. Bez karet. Diváci: 1325.

Sokolov - Ústí nad Labem 1:5 (0:2)
Branky: 48. Voleský - 59. z pen. a 70. Nágl, 1. Drame, 21. Matějka, 52. Strada. Rozhodčí: Petřík - Batík, Dohnálek. ŽK: Mejdr, Hlavatý - Brak. ČK: 51. Stropek (Sokolov). Diváci: 490.

Varnsdorf - Znojmo 7:1 (3:1)
Branky: 14. Schön, 17. Ondráček, 21. Rudzan, 57. Heppner, 75. Kouřil, 82. Ondráček, 84. Ondráček - 6. Kunca.