reklama

Získají Opava, Dukla a Karviná konečně body?

10.08.2018
Čtvrté kolo naší první fotbalové ligy zahájí dnešní duel Mladé Boleslavi s pražskou Slavii. Bude zajímavé sledovat, zda se Slavii podaří znovu vyhrát, jak se jí to povedlo v předešlých třech kolech. To samé se týká Sparty a Plzně, které také zatím neztratily ani bod.

Mladá Boleslav - Slavia - pá - 18:30
Boleslavi se povedlo v minulém kole konečně vyhrát. V Karviné sice dostala tři branky, ale povedlo se jí vsítit čtyři góly. „Třikrát jsme šli do vedení, dvakrát domácí vyrovnali, vypadalo to, jakoby hráči nám trenérům usilovali o zdraví či dokonce o život," dodal boleslavský trenér Josef Weber. „Máme mladý tým, který však druhý poločas odehrál aktivně a lépe než první. Pro domácí je to krutá porážka, pro nás důležité vítězství a pro diváky určitě zajímavá podívaná."

Příbram - Dukla - so - 17:00
Domácí už mají na svém kontě po třech kolech jak výhru, tak remízu i porážku. To Dukla jim může čtyři získané body jen tiše závidět, dosud totiž nezískala ani jeden...

Opava - Liberec - so - 17:00
Ani opavští fotbalisté zatím nevědí, co to je radovat se ze získaného bodu. Moc jim ke klidu ani nepřidává to, že musí kvůli rekonstrukci trávníku odehrát domácí zápasy v Brně. "Věřím, že body brzy přijdou," řekl trenér Opavy Roman Skuhravý.

Jablonec - Karviná - so - 17:00
Karviná je třetí klub, který zatím nemá ani bod. To Jablonec svůj první získal v minulém kole za remízu ve Zlíně. Byla to však smůlovatá plichta, protože Severočeši přišli o vítězství v poslední minutě. „Jsem zklamán, že jsme to neuhráli za tři body a dostali v devadesáté minutě zbytečného góla. Jako zkušené mužstvo už jsme to měli uhrát," podotkl po zápase trenér Jablonce Petr Rada.

Plzeň - Zlín - so - 19:30

Sázkové kanceláře vypisují na výhru domácích malé kursy. Občas se ale stávají překvapení...Obzvlášť když Zlín je zatím v letošní sezoně bez prohry a může jet do Plzně v psychické pohodě.

Slovácko - Olomouc - ne - 15:00
Olomouc má za sebou vítězné pohárové utkání s kazašským týmem Almaty (2:0). Teď  bude pro její hráče nejhlavnější vyhnat z nohou únavu a z hlavy myšlěnky na čtvrteční odvetu v Kazachstánu, jestli chtějí na Slovácku uspět.

Teplice - Sparta - ne - 18:00

Poté co Sparta vypadla z evropských pohárů, může se soustředit jen českou ligu. Zároveň jí už teď její fanoušci neodpustí žádné zaváhání. Z toho vyplývá, že Teplice nečeká zrovna lehké utkání. „Já věřím, že můžeme Spartu porazit dravostí a chtíčem. Viděl jsem jí na vlastní oči proti Subotici, a myslím, že máme sílu ji porazit,“ má však v sobě plno odhodlání mladý hráč Teplic Patrik Žitný.

Bohemians 1905 - Ostrava - po - 18:00
Klokani už podruhé za sebou budou hrát v pondělí před televizními obrazovkami ČT. Před týdnem zvládli zápas na Dukle za tři body, nyní se budou muset snažit zastavit ostravského útočníka Milana Baroše, který v minulém kole vstřelil hattrick.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz