reklama

Získají konečně Češi zlatou medaili na malé olympiádě?

21.05.2019
Olympijské hry se konají až příští rok, přesto už letos mohou sportovci zažít "malou olympiádu". Aspoň tak se říká Evropským hrám, které se uskuteční od 21. do 30. června.

Před čtyřmi lety se Evropské hry uskutečnily poprvé. Z Baku si tehdy čeští sportovci odvezli sedm medailí, dvě stříbra a pět bronzů.
Druhé místo v hlavním městě Azerbajdžánu získal judista Lukáš Krpálek a kanoista Martin Fuksa, který si ještě do sbírky přidal bronz. Třetí příčku si pak ještě domů přivezli i stolní tenistky Iveta Vacenovská, Renata Štrbíková a Hana Matelová v družstvech, silniční cyklista Petr Vakoč, beachvolejbalisté Přemysl Kubala s Janem Hadravou a bikrosařka Aneta Hladíková.

Letos by rádi čeští sportovci, kterých odletí do běloruského Minsku na 117, zabojovali i o zlatou medaili. Velkou šanci má např. vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Nikola Ogrodníková, trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák či evropský šampion v keirinu Tomáš Bábek. "Tým máme silný, je v něm řada medailistů z evropských i světových šampionátů. Nedáváme si konkrétní medailové cíle, ale vždycky je příjemné, pokud se v počtu úspěchů podaří trumfnout předchozí ročník," uvedl šéf výpravy Martin Doktor na webu ČOV.

Češi se celkově zúčastní 14 sportů. Největší zastoupení budou mít v atletice s 21 závodníky, cyklistů pojede jen o jednoho méně "Organizátoři v Baku pojali před čtyřmi lety akci hodně prestižně a v mnoha ohledech připomínala olympijské hry. Od Minsku očekávám něco podobného, Bělorusové jsou sportovní národ. Bude to akce špičkového formátu se skvělým obsazením," dodal Doktor.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz