reklama

Výjde to Hradci Králové dotřetice?

17.06.2019
Dvakrát za sebou skončili fotbalisté Hradce Králové ve druhé lize na čtvrtém místě. Což znamená, že pokaždé těsně utekl Východočechům návrat do nejvyšší soutěže. V Hradci Králové věří, že do třetice už to výjde.

I s tímto vědomím se dnes hradečtí fotbalisté pustili do letní přípravy. A znovu pod vedením trenéra Zdenak Frťaly, který dostal od klubu důvěru i pro příští ročník. "Všichni jsme po podzimní části měli v hlavách to, že máme velkou šanci dostat se do baráže. Doma jsme ale nezvládli utkání s Jihlavou a Varnsdorfem, venku se nám nepodařilo vyhrát ani jednou, takže si myslím, že umístění v tabulce je spravedlivé. Jestli byla sezona úspěšná, nebo neúspěšná… Jsou to dvě části – podzim byl úspěšný, jaro ne," podotkl Frťala.

Na tréninkovém hřišti se mu sešlo 32 hráčů, mezi nimi i čtyři posily  - obránce Kristian Zbrožek a útočníci Erik Prekop, Patrik Švantner a Daniel Procházka.
Prekop je je jedenadvacetiletý odchovanec AS Trenčín, který ve svém mateřském klubu v sezoně 2016/2017 odehrál dvanáct utkání ve slovenské nejvyšší soutěži a zasáhl do předkol Evropské ligy a Ligy mistrů. V loňské sezoně hrál v druholigové Petržalce.
Švantner se v minulém fotbalovém ročníku pohyboval ve třetí nejvyšší soutěži, v Benešově.
Zbrožek prošel mládežnickými týmy Sparty Praha, do dospělého fotbalu se prosadil v Mladé Boleslavi, kde odehrál šest prvoligových zápasů.

Klub dá v přípravě šanci i nadějným dorostencům, kterými jsou brankář Jakub Brát, obránci Michael Ptáček a Daniel Horák, záložníci David Doležal a Jan Mahr. "Náš dorost měl výbornou sezonu, mají můj velký respekt. Jejich skvělé výkony jsou prvním krokem – myslet si ale, že najednou nastoupí pět dorostenců, to nejde. S tím vyhořela Sparta, Teplice i jiné kluby. Musíme tým namixovat tak, aby v něm byli fotbalisté i válečníci, ale prioritně, aby všichni odjezdili každý trénink a každé utkání naplno. To mi někdy chybělo," dodal kouč Východočechů.

Po prvotní fyzické přípravě nastoupí hradečtí fotbalisté k prvnímu přípravnému utkání tuto sobotu v Chlumci nad Cidlinou proti FK Jablonec.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz