Vsetín zaváhal a Jihlava opět vede s náskokem

24.01.2019
Po dvou porážkách jihlavští hokejisté opět zabrali, avšak vyhrát v Kadani by pro tým, co chce postoupit do extraligy, mělo být povinností. „V prvních dvou dvacetiminutovkách jsme si vytvořili hned několik příležitostí skórovat, ale bohužel jsme z domácího brankáře udělali brankáře do národního týmu. V závěrečné části jsme ukázali sílu týmu a po právu si z Kadaně vezeme tři body," podotkl jihlavský trenér František Zeman.

Jihlava si tak vítězstvím udělala opět menší náskok na čele tabulky. Pomohlo jí k tomu ale i zavahání Vsetína, když podlehl Havířovu, který naopak konečně po sérii proher zabral. "Vědeli jsme, že se po těch porážkách potřebujeme zase nastartovat a Vsetín k tomu je ideální soupeř, protože hraje výborný hokej. Povedlo se to. Hráli jsme disciplinovaně, čímž jsme se vyhnuli jejich silným přesilovkám. Hráli jsme v pohybu, měli jsme pasáže, kdy jsme soupeře dostali pod tlak, i když to se dá říct i o Vsetínu. Stříleli jsme i z pozic za obránci a dali jsme z toho důležité první dvě branky," řekl havířovský lodivod Jiří Režnar.

Vsetín nadále zůstává na druhém místě, ale už se na něj dotahuje Kladno, které si včera poradilo doma s Benátkami. Výsledky Kladna jsou jak na houpačce, prohru střídá výhra. "Soupeř hrál velice dobře na to, jak má mladý mančaft. Měl dobrý pohyb. Bylo to vyrovnané utkání, výsledek je pro hosty nakonec krutý," pověděl po utkání kladenský kouč Jindřich Lidický.

Do první čtyřky patří ještě České Budějovice, které včera měly velké problémy s Přerovem. Ještě tři minuty před koncem prohrávaly, pak se jim povedlo srovnat a v následném prodloužení získaly alespoň dva body. "Dostat gól pár minut před koncem vždy zamrzí. Je třeba ale říct, že jsme první třetinu neodehráli vůbec dobře. Naopak tu třetí jsme nejvíce kontrolovali a dostali nešťastný gól. V prodloužení domácí dokázali dát rozhodující branku, takže je třeba jim pogratulovat,“ řekl po utkání přerovský trenér Vladimír Kočara.

Mezi čtvrtým a pátým místem je rozdíl devíti bodů. "Lídrem" stíhací skupiny je Prostějov, který si včera snadno poradil se Slavii, i když je pravda, že jeho hráčům trvalo půlku zápasu, než dali první gól. Pak už ale svého soupeře nešetřili a nasázeli mu během šesti minut čtyři branky.

První hokejová Chance liga - 49. kolo:

České Budějovice - Přerov 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Heřman (Pýcha, Pavlin), 64. Doležal (Přikryl) – 22. Krisl (R. Černý, Navrátil). Rozhodčí: Doležal, Valenta – Pechánek, Bohunek. Vyloučení: 4:7, + Pšurný (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5306. Střely na branku: 31:17. Zblokované střely: 15:6. Vhazování: 60%:40%. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Třebíč - Frýdek-Místek 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Vodný (L. Vágner, Szathmáry), 46. L. Vágner (Střondala, Vodný), rozhodující samostatný nájezd Kusko – 33. Hladonik (Peterek), 48. Rudovský (Peterek). Rozhodčí: Koziol, Veselý – Měkýš, Bubela. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 847. Střely na branku: 47:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Havířov - Vsetín 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Kotala (Rehuš, F. Seman), 36. O. Procházka (Dudek), 50. Pořízek (Bambula, Gřeš), 57. Rehuš (Maruna, Haas), 60. Gřeš (Pořízek) – 11. Pechanec, 46. Rudl (Vávra, Kopta). Rozhodčí: Fiala V, Kašík J. – Konvička M., Gančarčík M. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1624. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Kadaň - Jihlava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Foltýn (Tupý, Konášek), 28. Wágner (Novák, Šulek) – 9. Klíma (Štebih, Werbik), 19. Werbik, 37. Klíma (Holý), 40. Werbik (Holý, Čachotský), 45. Skořepa (Anděl). Rozhodčí: Cabák, Pilný - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 290. Střely na branku: 13:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Kladno - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Zikmund (Machač, Lakos), 18. Jelínek (Machač, Kehar), 56. Melka (Strnad, Zikmund), 58. Vildumetz (Nash, Hajný), 59. Kaut (Redlich) – 26. Najman (Kunst, Černoch). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30. Rozhodčí: Luczków, Vrba – Polonyi, Janíček. Diváci: 1520.

Prostějov - Slavia Praha 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Matýs (Pšenička, Dvořáček), 28. Prokeš (D. Kolář), 31. Dvořáček (Matýs, Pšenička), 33. Žálčík (Čáp, Žovinec), 56. Žálčík (Divíšek, Nouza), 59. Nouza (Divíšek, Čáp) – 36. Furch. Rozhodčí: Petr Přikryl, Josef Barek, Martin Kreuzer, Karel Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1289. Střely na branku: 40:38.

Ústí nad Labem - Poruba 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Grim (Březák), 58. Chlouba (TS), 59. Krliš (Šťovíček, J. Veselý) – 27. Ovčačík (Slavík, Vymazal), 34. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 39. Zdeněk (Václavek, Urbanec), 65. Guman. Rozhodčí: Vokřál, Souček – Kokrment, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 444. Střely na branku: 32:35 (11:10, 9:11, 10:11 - 2:3. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.