Vsetín doma selhal. Jihlava toho využila ke zvýšení náskoku

04.01.2019
Skoro v každém kole naší druhé nejvyšší hokejové soutěže dojde k selhání některého z favoritů. Tentokrát to padlo na Vsetín.

Když vedla Jihlava v Porubě po první třetině 2:0, zdálo se, že by to pro ní mohly být lehce získané tři body. Jenže ve zbývajících čtyřiceti minutách už "vojáci" žádný gól nepřidali a mohli být rádi, že ani Porubě se příliš střelecky nedařilo. "Samozřejmě jsme spokojeni, protože odvážíme tři body. Na druhou stranu jsme velice lehce přišli ke dvoubrankovému náskoku, po němž jsme trochu polevili a následující dvě třetiny nebyly z naší strany úplně ideální. Domácí ve druhé třetině zvýšili agresivitu i aktivitu, vytvořili si více příležitostí a podařilo se jim snížit. Plno situací, které si ale Poruba vytvořila, tak pramenila z našich nedůsledností. Za vítězství jsme rádi, ale musíme si pár věcí určitě ještě rozebrat," podotkl jihlavský trenér Petr Vlk.
Jihlava si díky zaváhání Vsetína a skutečnosti, že Kladno včera nehrálo, zvýšila náskok v čele tabulky už na 12 bodů!

Prohra Vsetína je velmi nečekaná. Vždyť jejich soupeř Benátky nad Jizerou měly před zápasem o třicet bodů méně než Valaši. "Z naší strany to byl nejhorší výkon v sezóně, podcenili jsme soupeře, který hrál na druhou stranu výborně. Začátek nám nevyšel a od toho se odvíjel celý zbytek zápasu," řekl po utkání vsetínský obránce Ondřej Slováček. "Soupeř zaslouženě vyhrál. Ti kluci měli chuť, bojovali, stříleli, blokovali střely,“ dodal.
Vsetín tak přišel o možnost dostat se na druhé místo, takto je čtvrtý za Kladnem a Českými Budějovicemi.

Jihočeši to včera také neměli moc lehké. Nakonec si z Třebíče přivezli alespoň dva body za vítězné rozhodující nájezdy. "K vidění bylo slušné utkání dvou mužstev, která jsou šikovná na puku. V první třetině se to skóre měnilo zleva doprava. Myslím si, že jsme tu odehráli dobrý zápas proti dobrému soupeři. Ty nájezdy, to bylo pro diváky takové koření. Pro nás trenéry to bylo nervydrásající," připomněl českobudějovický trenér Václav Prospal skutečnost, že až 28. (!) samostatný nájezd rozhodl o vítězi v utkání.

Dvakrát za sebou vyhráli hráči Ústí nad Labem, což se jim povedlo teprve podruhé v sezoně! Po Českých Budějovicích si včera vyšlápli na Prostějov. "Jsme rádi za tři body, ale náš výkon nebyl příliš dobrý. Nevážili jsme si vedení 4:1, což soupeř málem potrestal. Chtěli jsme navázat na výkon z Budějovic, kde jsme odehráli fantastických šedesát minut, ale moc se nám to nedařilo. Teď hráčům v kabině řekneme, co se nám dnes nelíbilo a o víkendu se pokusíme získat tři body v Kadani," řekl ústecký trenér Tomáš Mareš.

V posledním včerejším utkání prohrál doma Frýdek-Místek se Slavií 1:2 a zkomplikoval si tak situaci v boji o play-off. Na osmé místo, na kterém je právě Slavia, ztrácejí Severomoravané sedm bodů.

Výsledky 41. kola první hokejové ligy:

Vsetín - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 56. Slováček - 35. Klapka, 39. Niko, 58. Wiencek. Rozhodčí: Fiala, Šutara - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2720.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 32. F. Haman - 22. J. Veselý, 53. Martin Procházka. Rozhodčí: Jechoutek, Obadal - Maštalíř, Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Christov - Štibingr oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1267.

Třebíč - Motor České Budějovice 3:4 po nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Kusko, 15. Raška, 48. Vodný - 7. Z. Doležal, 13. Bradley, 30. Fillman, rozhodující sam. nájezd Pýcha. Rozhodčí: Kopeček, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1567.

Ústí nad Labem - Prostějov 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 34. a 43. Melka, 19. Davídek, 27. Roubík - 4. a 45. Dvořáček, 52. Žovinec. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Coubal, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 796.

Poruba - Jihlava 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Vymazal - 2. M. Hlinka, 13. J. Holý. Rozhodčí: Kašík, Přikryl - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 810