Vsetín porazil vedoucí Jihlavu a dostal se na druhou příčku

06.01.2019
Šlágr kola byl jasně dán. Při vši úctě k posledním soupeřům Jihlavy až včera se mělo ukázat, jaká je doopravdy síla týmu z Vysočiny. A co duel se Vsetínem ukázal? Že Dukla Jihlava je porazitelná. "Utkání nám uteklo v první třetině a pak už jsme hráčům nemohli nic vytknout, protože dvě třetiny hráli fantasticky. Prohrálo se, ale i lidi ocenili, že hráči padali po hubě a za to jim děkujeme," podotkl jihlavský trenér František Zeman.
Jihlava však má v čele tabulky nadále solidní náskok devíti bodů právě před Vsetínem.

Na třetí místo kleslo Kladno, které doma těsně nezvládlo zápas s Havířovem. Už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, když havířovský Haas dal rozhodující gól. "Z Kladna se body nevozí, o to cennější je, že jsme tohle vítězství ubojovali. Nejstěžejnějším článkem byl Ondra Bláha, který naši branku opravdu zavřel. V závěru jsme měli štěstíčko, že Marek Haas dal odražený puk do brány a že jsme vyhráli," řekl po utkání Jiří Režnar, trenér Havířova, který si drží šesté místo.

O příčku před ním je Prostějov, který získal proti Třebíči dva body díky zvládnutým rozhodujícím nájezdům.

Důležitého vítězství dosáhla v Praze Poruba, která porazila Slavii a udržuje si pořád šanci na play-off. Zároveň tím přerušila sérii šesti proher!

Souboj posledních týmů vyzněl lépe pro Ústí nad Labem, které si přivezlo tři body z Kadaně. Domácí nebyli schopní dát prvních 45 minut (!) ani gól. Ústí si vytvořilo velký náskok díky čtyřem brankám v druhé třetině. Hráči z krajského města tak zaznamenali třetí výhru po sobě, na play-off už to ale nebude.

V posledním včerejším utkání mezi Přerovem a Frýdkem-Místkem se rozhodovalo až v prodloužení, šťastnější byli nakonec hosté.

42. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha - Poruba 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky: 6. a 31. Furch, 48. Štibingr, 60. Kverka - 1. Dufek, 13. Kanko, 22. Illéš, 36. Václavek, 51. Ovčačík. Rozhodčí: Kostourek, Luczków - Bosák, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc M. Ondráček (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 854.

Rytíři Kladno - Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Machač, 22. T. Kaut, 44. Nash - 15. F. Seman, 25. Pořízek, 35. Rehuš, 57. Haas. Rozhodčí: Zubzanda, Barek - Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3105.

Kadaň - Ústí nad Labem 3:6 (0:0, 0:4, 3:2)
Branky: 45. Maršoun, 51. Eliáš, 56. Hajič - 32. a 35. L. Volf, 22. Jeřábek, 26. Chrpa, 49. Krliš, 60. D. Merta. Rozhodčí: Šindel, Veselý - Maštalíř, Tvrdík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 340.

Prostějov - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 37. Mikliš, rozhodující sam. nájezd Čáp - 56. Bilčík. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Měkýš, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1834.

Přerov - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Navrátil, 11. T. Sýkora, 60. Navrátil - 23. a 59. M. Kovařčík, 25. Adámek, 64. Husák. Rozhodčí: Čech, Vrba - Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš 5 min. a do konce utkání, Sikora (oba Přerov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1824.

Jihlava - Vsetín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 10. M. Hlinka, 38. Pekr - 9. Kopta, 15. Hryciow, 21. Slováček. Rozhodčí: Dědek, Ondráček - Zedník, Komínek. Vyloučení: 4:6, navíc Rác (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2705.