Vsetín je v semifinále, Pardubice míří do baráže a Karlovy Vary mají velkou šanci se zachránit

12.03.2019
Kromě extraligového předkola play-off se dnes ještě odehrál sedmý a rozhodující zápas čtvrtfinále první ligy. Též se rozjela extraligová skupina o záchranu.

Hned v prvním zápase záchranářských bojů se střetly Karlovy Vary s Chomutovem. Mezi těmito dvěma týmy se rozhodne, kdo z nich doprovodí Pardubice do baráže o extraligu. Souboj to byl vyrovnaný a nakonec ho těsně vyhráli Západočeši.
Chomutov sice vedl ve 22. minutě zásluhou Vantucha, karlovarští hráči však zabojovali a stav otočili. V tuto chvíli už mají náskok na Chomutov šest bodů (do bojů o záchranu se převáděly body ze základní části). Sice se ještě bude hrát pět utkání, což znamená možný zisk patnácti bodů, přesto je to pro Karlovy Vary relativně nadějný náskok.

V druhém zápase porazil Litvínov Pardubice 6:3 a definitivně poslal Východočechy do baráže.
"Vzal jsem hráče, kteří by si o místo v týmu měli zahrát. Vzal jsem mladé hráče a hráče z juniorky, ale nemohu říct, že by mě dneska někdo přesvědčil o tom, že si zaslouží extraligový dres. Utkání jsme si prohráli v prvních deseti minutách třetí třetiny, kdy jsme neproměnili několik gólových příležitostí. I někteří naši mladí hráči, kteří hrají extraligu prvním rokem, si začali hrát na špílmachry. A to se prostě nedělá. Hlavně se to vždycky vymstí. S tím jsem hrubě nespokojený, protože paradoxně s jedním z nich, kteří to předvedli, jsem měl dnes ráno na toto téma pohovor. Ve třetí části jsme inkasovali čtyři góly ze šesti střel, k tomu není moc co dodat," podotkl pardubický kouč Ladislav Lubina.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. O. Beránek (T. Rachůnek, Gríger), 51. T. Mikúš (Stloukal, Skuhravý) - 22. Vantuch (Duda, Flemming). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 3213.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 3. Havelka (Trončinský, Jurčík), 25. P. Svoboda (L. Doudera, Helt), 43. M. Hanzl (Myšák, F. Lukeš), 46. Myšák (F. Lukeš, Ščotka), 49. Ščotka (F. Lukeš, Myšák), 59. Myšák (F. Lukeš) - 19. Horký (Poulíček, Machala), 35. Marosz (J. Kloz), 54. Perret (M. Kratochvil, Holland). Rozhodčí: Horák, Pavlovič - Ganger, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Trončinský - Bubela oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1476.

Tak už jsou po dnešku jasné dvojice pro semifinále první ligy. Tím že Vsetín postupuje mezi poslední čtyřku, znamená, že se střetne s Českými Budějovicemi, druhou dvojicí je Kladno s Jihlavou.

Vsetín v dnešním rozhodujícím zápase ukázal, kdo je favoritem. Na začátku druhé třetiny vedl 3:0. Prostějovu se sice povedlo dvěma góly snížit, ale pak už se trefovali jen Valaši.
"Jsme strašně šťastní. Spadl nám obrovský balvan ze srdce, protože cíl byl dostat se do semifinále. Po výborné základní části jsme šli z druhého místa, případné vypadnutí by bylo samozřejmě zklamání," řekl trenér Vsetína Martin Jenáček.

Vsetín - Prostějov 6:2 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 7. Rob, 11. Březina, 22. Jonák, 34. Kucharczyk, 56. Kopta, 60. Šilhavý - 29. Hanták, 34. Račuk. Rozhodčí: Kubičík, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4670. Konečný stav série: 4:3.