reklama

Vrba vydělal Plzni už více jak půldruhé miliardy korun

13.12.2018
Titulek samozřejmě nemá znevažovat plzeňské hráče, kteří svými výkony vydělali západočeskému klubu spoustu peněz a fanouškům dělají pravidelně radost, jenom zkrátka je vidět, že když Plzeň trénuje tento 55letý kouč, tak se jí daří. „Jsem přesvědčený, že u pana Vrby funguje faktor X. Má v sobě kouzlo, nemůže jít o náhodu. A také má skvělý tým," říká obránce David Limberský, který pod Vrbou zažil všechny úspěchy, kterých klub v posledních letech dosáhl.

Jednoznačně nejvíc klub zatím vydělal v této sezoně a to ještě pro něj není konec, na jaro má zajištěné minimálně dva zápasy, v kterých vydělá opět nějaké ty "melouny".
Plzeňský účetní také rád vzpomíná a sezonu 2013/2014, kdy se též povedlo Plzni postoupit z 3. místa Ligy mistrů do jarních bojů o Evropskou ligu. Tehdy klub vyinkasoval od UEFy 315 milionů. Podobnou částku vydělali hráči o dva roky dříve - 280 milionů a to za stejných okolností (3. místo v LM).

Ani náš další zástupce v pohárové Evropě Slavia Praha na tom není vůbec špatně. Zatím vydělala 168 milionů korun. Z toho necelou půlku získala za účast v předkole Ligy mistrů, zbytek má za Evropskou ligu. A to jí ještě čeká dnešní zápas proti Petrohradu, v kterém musí minimálně remizovat pro postup do jarních klání v Evropě.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz