reklama

Vrátí se Čech do svého životního klubu?

22.05.2019
Český fotbal už nemá takové renomé jako dříve a jen několik našich hráčů má angažmá v nejlepších ligách. Navíc ještě ne vždy se dostanou do sestavy. To se týká třeba útočníka Patrika Schicka v AS Řím.
Přesto můžeme být vcelku pyšní alespoň na naše brankáře. Tomáš Vaclík si vybudoval pozici číslo jedna v jednom z nejlepších týmů španělské ligy FC Sevilla. Tomáš Koubek také příliš nepouští své konkurenty ve francouzském Rennes. Nejvíce se však v posledních dnech mluví o Petru Čechovi z Arsenalu a Jiřím Pavlenkovi z Brém.


Petra Čecha čeká ve středu 29. května v Baku poslední zápas v dresu "Kanonýrů" v rámci finále Evropské ligy proti Chelsea. Spekuluje se, že po ukončení hráčské kariéry se přemístí zpět právě do Chelsea, kde prožil spoustu let a navíc dosáhl mnoha úspěchů včetně výhry v Lize mistrů. Český brankář samozřejmě nechce vzhledem k blížícímu se finálovému zápasu nic podotýkat. "Navzdory dnešním zprávám - jak už jsem řekl dříve všem, rozhodnu se o budoucnosti až po posledním zápase. Teď je mým jediným cílem vyhrát Evropskou ligu s Arsenalem," vzkázal Čech fanouškům prostřednictvím svého twitteru.
Podle informací anglických novinářů mu Chelsea nabízí pozici sportovního ředitele.

Tyto spekulace se snaží bagatelizovat i trenér Arsenalu Unai Emery. "Má představa je stejná jako v každém zápase. Vždy mluvím s každým hráčem, který bude v základní sestavě. Momentálně mu (Čechovi) věřím, protože má formu. Takže mohu dát šanci jemu, ale i Lenovi. Každopádně chci, aby si ten poslední zápas užil, ať už chytat bude, nebo ne," prozradil trenér Emery na oficiálních stránkách londýnského velkoklubu.

V médiích se mluví i o odchodu Pavlenky z Brém. Tento 27letý gólman prožil skvělou sezonu a i díky němu jeho tým bojoval do posledních chvil o Evropskou ligu. Sice to nakonec nevyšlo, ale je možné, že si Pavlenka zahraje evropské poháry v jiném týmu.
Mluví se o zájmu Bayernu, Barcelony a nové i Juventusu. „Jiří má za sebou skvělou sezonu, ve které potvrdil vynikající první rok v našem klubu. Takže je jen logické, že se o něj zajímají jiné kluby,“ řekl německému deník Bild sportovní ředitel Brém Frank Baumann.

Pavlenku však nechávají tyto zprávy chladnými. „Neřeším, co se kde píše nebo říká. Zajímá mě, co se děje v Brémách a jak jsou se mnou spokojení trenéři,“ vyjádřila se reprezentační opora.

Nejbližší týdny tak ukáží, zda platí rčení: na každém šprochu pravdy trochu...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz