reklama

Vondroušová vyhoupla Kvitovou na druhou příčku světového žebříčku

18.03.2019
Tenisový žebříček má svoje specifika. Tenista si může užívat dovolenou či vypadne na turnaji už v úvodních kolech a přitom stejně poskočí o pár příček výše, protože jeho soupeři neobhájili na skončeném klání body z loňska a sešoupli se tak níže. Ten druhý případ se týká Petry Kvitové, která se po letech opět dostala na druhou příčku.

Kvitová na skončeném turnaji v americkém Indian Wells (vyhrála ho senzačně nenasazená kanaďanka Bianca Andreescuová) prohrála ve druhém kole s Venus Williamsovou. Přesto se může znovu hřát na pomyslném stříbrném stupínku světového žebříčku WTA. K tomuto uctyhodnému pořadí jí pomohla další česká hráčka Markéta Vondroušová, která vyřadila Simone Halepovou. Rumunka tak ztratila body, které na turnaji obhajovala.

Na světovou jedničku Naomi Ósakaovou v tuto chvíli ztrácí Kvitová 441 bodů, avšak na Halepovou má náskok pouhých 93 bodů.

Naopak druhá Češka v elitní desítce Karolína Plíšková se sesunula o dvě místa a je nyní sedmá.

Zmiňovaná Vondroušová se díky čtvrtfinále v Indian Wells dostala na 59. místo. Ještě před ní jsou Kateřina Siniaková (42.) a Barbora Strýcová (47.).

Tomáš Berdych klesl po neúspěšném učinkování v Indian Wells (vypadl v prvním kole) na 89. příčku.

V deblu nadále vede naše dvojice Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz