reklama

Vondroušová válí. Dařilo se i Kvitové. Plíšková naopak končí

26.04.2019
Jestli to takhle půjde dál, kdo ví, kde až Markétu Vondroušovou na konci tohoto roku v žebříčku WTA zastihneme. Její skvělá formu jí už dostala do čtvrtfinále antukového turnaje v Istanbulu. Ve druhém kole si poradila s bývalou šampionkou z Roland Garros Světlanou Kuzněcovovou, kterou porazila 6:4, 6:3.

Bývalé druhé hráčce světa tak naše tenistka oplatila porážku z předloňského US Open. "Moc dobře si ten zápas pamatuji a chtěla jsem jí to vrátit. To se mi povedlo, tak super. V koncovkách setů jsem se trošku trápila na servisu, ale jinak jsem hrála slušně," zhodnotila Vondroušová včerejší zápas.
Pro českou tenistku už je to letošní čtvrté čtvrtfinále, v Budapešti pak dokonce došla až do finále. Nyní však je jejím cílem se dostat mezi poslední čtyři hráčky, bude však muset překonat Španělku Laru Arruabarrenaovou.

Na dalším antukovém turnaji ve Stuttgartu se dařilo Petře Kvitové, která je také čtvrtfinále, když si ve druhém kole poradila s Belgičankou Greet Minnenovou 6:1 a 6:4.
První set byl jasně v režii české tenistky, ve druhé sadě se ale belgická hráčka rozjela ke slušnému výkonu. Nakonec ale Kvitová uplatnila svou zkušenost, prolomila Minnenové popáté v utkání servis a naopak svoje podání si pohlídala. "První zápas na antuce je vždy složitý, ale byla jsem soustředěná od prvního míče. Ráda hraju v hale a antuka je tady jiná než jinde," řekla Kvitová.

Venku ze hry je naopak už Karolína Plíšková, která ve třech setech podlehla Bělorusce Viktorii Azarenkové 6:4, 3:6, 4:6. Neobhájí tak loňský titul, který ve Stuttgartu získala, takže se může stát, že se žebříčkem o nějakou tu příčku propadne.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz