reklama

Vondroušová si drží skvělou formu. Je spolu s Kvitovou a Plíškovou v osmifinále

25.03.2019
Sázkaři jsou z Markéty Vondroušové nešťastní. Vždy před jejím zápasem dumají, zda zvládne porazit další těžkou soupeřku. Ti co jí věří, si mohou vydělat zajímavé peníze, protože v posledních týdnech chytila dobrou formu.

Na turnaji v Miami postoupila 19letá česká hráčka už do osmifinále, když v noci udolala šestnáctou nasazenou Belgičanku Elise Mertensovou 6:4, 7:6. Do druhého týdne turnaje postoupila i Karolína Plíšková, která ve třech setech porazila Francouzku Alize Cornetovou 6:7, 6:1, 6:4. Napodobily tak Petru Kvitovou, které se povedlo už včera vyhrát nad chorvatskou tenistkou Donnou Vekičovou po setech 6:4, 3:6, 6:4.

Vondroušová zatím na turnaji neztratila ani set, v prvních dvou kolech si poradila s Češkou Strýcovou a s 22. nasazenou Lotyškou Ostapenkovou. Pokud by se jí v osmifinále podařilo porazit Němku Tatjanu Mariaovou, vyrovnala by tak úspěch z předešlého turnaje v Indian Wells.
„Chvílemi hodně foukalo a na podání obou hráček to bylo znát. Maky se s podmínkami dokázala vypořádat lépe než soupeřka. Ta sice hrála hodně nepříjemně, ale Maky byla na kurtu lepší hráčkou a nakonec to potvrdila, když zápas dotáhla do vítězného konce," podotkl k zápasu s Mertensovou Jan Hernych, trenér Vondroušové.

To Karolína Plíšková určitě míří výše, klidně i k vítězství v turnaji, které by jí mohlo vyhoupnout ze současné sedmé příčky v žebříčku WTA. Nejdříve však bude muset porazit Julii Putincevovou z Kazachstánu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz